24.4 °C, 2.5 m/s, 49 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPirmajā adventē iedegsim pilsētas egli
Pirmajā adventē iedegsim pilsētas egli
21/11/2022

Ar Ziemassvētku vecīti un rūķiem, svētku tirdziņu un tradicionālajām melodijām Pirmajā adventē, 27. novembrī, pulksten 17 mazie jelgavnieki kopā ar savu ģimeni aicināti iedegt pilsētas lielo svētku egli Hercoga Jēkaba laukumā.

Egles iedegšanā Ziemassvētku vecītim palīdzēs rūķi, kuri būs atbraukuši no Jūrmalas teātra, un, protams, būs nepieciešams arī mazo jelgavnieku atbalsts. Pēc egles izgaismošanas laukumā skanēs tradicionālās Ziemassvētku melodijas, kuras spēlēs pūtēju kvartets Viļņa Dumpja vadībā.

 

Svētku gaidīšanas noskaņu palīdzēs radīt arī tirdziņš, kas darbosies no pulksten 14 līdz 19. Tajā piedalīsies mājražotāji un amatnieki, kuri piedāvās, piemēram, sveces, adventes vainagus un Ziemassvētku rotājumus, piparkūkas, karstos dzērienus un citus našķus, kā arī dažādus rokdarbus.

 

18 metrus augstā pilsētas lielā egle, kas veidota no vairāk nekā trīsdesmit mazākām eglītēm, jau ir uzbūvēta Hercoga Jēkaba laukumā un šonedēļ sāksies tās rotāšana. Egles dekorēšanai izmantos pagājušā gada rotājumus – dažāda izmēra bumbas pērļu, zelta un brūnā krāsā un baltas LED gaismiņu virtenes. Egli apspīdēs četri prožektori. Savukārt Hercoga Jēkaba laukumā līdz ar tumsas iestāšanos koku vainagos iemirdzēsies LED gaismiņu aizkari. Jaunums būs trīs arkas ar krītošas zvaigznes motīvu – tās veidos gaismas aleju ar skatu uz egli un būs jauka vieta fotogrāfiju uzņemšanai.

 

Svētku noskaņu pilsētā radīs arī citi rotājumi, kuri pakāpeniski tiks izvietoti līdz 27. novembrim, informē pašvaldības iestādes “Pilsētsaimniecība” pārstāve Kristīne Lazdiņa. Divās vietās pilsētas mikrorajonos plānoti jauni dekori. LED spuldžu virtenes ar silti un auksti baltu mirgojošu gaismu rotās apgaismes balstus Loka maģistrālē posmā no Aviācijas ielas līdz Kalnciema ceļam, kā arī Satiksmes ielā posmā no Ganību ielas līdz Traktoristu ielai.

 

Dažādu izmēru izgaismoti puzuri ar mirdzošām sniegpārsliņām, tāpat kā pagājušajā gadā, būs izvietoti Stacijas parkā gan uz zemes, gan kokos. Sniegpārsliņas būs arī pie laternu balstiem Vecpilsētas ielā, bet Lietuvas šosejā no Savienības līdz Platones ielai apgaismes balstos spīdēs spuldzīšu virtenes. Krustojumā ar Pērnavas ielu koku vainagos spīdēs gaismas bumbas, Lielajā ielā no Jāņa Čakstes bulvāra līdz Dambja ielai un tiltu pār Lielupi un Driksu laternu stabi tiks izrotāti ar LED dekoriem, bet Pasta salu izgaismos telpisks buru kuģītis un mirdzošas buras formas dekori pie apgaismes balstiem. Tāpat dekori būs apgaismes stabos Rūpniecības ielā, Raiņa parka kokos gar Pasta ielu. Dobeles šosejā pie Mīlestības alejas svētku noskaņu radīs trīs metāla rāmju dekori ar viļņveidīgi izvietotām silti baltas un sarkanas LED gaismas virtenēm. Dekori, virtenes un gaismas objekti tiks uzstādīti arī citās vietās pilsētā.

 

Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka tiks filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē