17.3 °C, 1.4 m/s, 86.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiPirmajā nedēļā smilšu skulptūru parkā viesojušies 7500 apmeklētāju
Pirmajā nedēļā smilšu skulptūru parkā viesojušies 7500 apmeklētāju
27/06/2020

No 20. jūnija Pasta salā atvērts smilšu skulptūru parks, arī šogad Jelgavā ļaujot ielūkoties brīnumainajā smilšu mākslas pasaulē. Tradicionālais Smilšu skulptūru festivāls savu 14. gadu neaizvada kā konkurss, bet gan kā veltījums Jelgavas pilsētai un tās vēsturei izstādes formā, aicinot kā jelgavniekus, tā pilsētas viesus visas vasaras garumā un vēl līdz pat oktobrim novērtēt mākslinieku radītās skulptūras. Pirmajā nedēļā smilšu skulptūru parkā paviesojušies jau vairāk nekā 7500 apmeklētāju.

“Jāsaka, ka mūsu kopīgi sasniegtais rezultāts, šogad rīkojot festivālu nedaudz citā formātā, ir ļoti labs. Caur skulptūrām, kas tapušas par šī gada festivāla tēmu, varam lepoties ar Jelgavu, tās notikumiem, personām un mūsu pilsētas lielo ģerboni. Kopskats ir ļoti patriotisks,” vērtē Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” vadītājs Mintauts Buškevics, turpinot: “Esmu pārliecināts, ka smilšu skulptūru parks gan pašiem jelgavniekiem, gan pilsētas ciemiņiem rada prieku un apbrīnu. Par ciemiņiem domājam īpaši, parkā uz planšetēm izvietojot stāstus par mūsu pilsētu, kas arī ir sava veida ceļojums laikā. Redzot lielo aktivitāti, īpaši no tuvākajiem kaimiņiem lietuviešiem, ir skaidrs, ka mēs ar skulptūrām piesaistām uzmanību un parka apmeklējums pirmajās dienās bijis kupls. Arī Līgo dienā un Jāņos arī novērojām daudz tūristu no Lietuvas.”

 

M.Buškevics norāda, ka pandēmija un tās iesākumā valdījusī neziņa par to, vai Smilšu skulptūru festivāls šogad varēs notikt, sniegusi savus izaicinājumus. Tomēr izaicinājumi izvērtušies jaunā pieredzē, festivālu šogad rīkojot citā formātā – veicot atkāpi no ierastā konkursa un darbus radot tikai vietējiem māksliniekiem. “Organizējot festivālu šogad, mēs guvām pieredzi tajā, kā ātri pielāgoties situācijai, ko šis pandēmijas laiks bija radījis. Jāsaka, ka tā bija tāda laime nelaimē, jo varējām īstenot unikālo Kārļa Īles koncepciju. Sanāca strādāt nedaudz jauktā secībā, kad skices top īsu brīdi pirms sākas darbs un arī laikapstākļi bija ļoti mainīgi – gan stiprs lietus, gan vējš, gan arī saule. Tomēr jāsaka, ka parādījām spēju pielāgoties, parādījām, ka latviešu tēlnieki ir vieni no labākajiem pasaulē un Jelgava arī šovasar pierāda savu statusu kā skulptūru pilsēta,” tā iestādes “Kultūra” vadītājs.

 

Skulptūras šogad ir kā ceļojums cauri laikam no Jelgavas sākuma līdz šodienai, šogad individuālas interpretācijas par vienu tēmu nomainot pret kopīgu stāstu, darbiem citam citu papildinot. Skulptūru stāsts sākas ar ziemeļbriežu medniekiem un senajiem zemgaļiem Lielupes krastā un noslēdzas ar pirmo cukurfabriku Latvijā un grupu “Prāta vētra”, atdzīvinot arī tādus notikumus kā pirmā gaisa balona lidojums vai Kazanovas viesošanās Jelgavā.

 

Smilšu skulptūru parks atvērts katru dienu no pulksten 10 līdz 20, tostarp brīvdienās un svētku dienās. Ieejas maksa – 2 eiro pieaugušajiem, 1 eiro skolēniem, studentiem, pensionāriem un invalīdiem, bet bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja ir bez maksas. Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs, kā arī internetā www.bilesuparadize.lv vai kasē Pasta salā pie smilšu skulptūru parka ieejas.

 

Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē