12 °C, 1.1 m/s, 96.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPirmās alpīnisma sacensības sporta hallē pulcē 16 komandas
Pirmās alpīnisma sacensības sporta hallē pulcē 16 komandas
22/02/2020

Sestdien Jelgavas sporta hallē notiek pirmās starptautiskās sacensības alpīnisma tehnikā komandām “Remoss kauss 2020”, kas pulcē 16 komandas – septiņas sacenšas sporta grupā, bet deviņas savus spēkus apliecina amatieru grupā. Sacensību organizators, biedrības “Remoss” vadītājs Normunds Hofmanis ir gandarīts par tik lielu atsaucību. Sacensības sporta hallē notiks līdz pulksten 19, un tās vērot aicināts ikviens.  

Alpīnisma sacensībās komandām Jelgavā piedalās astoņas komandas no Latvijas, septiņas no Lietuvas, pārstāvot Viļņas un Kauņas pilsētu alpīnisma klubus, bet viena komanda mūsu pilsētā ieradusies no Sanktpēterburgas Krievijā. Katru komandu veido četri dalībnieki – trīs vīrieši un viena dāma.

 

“16 komandas – tas tiešām ir ievērojams skaits. Par cik šīs ir pirmās sacensības Jelgavā, veidojot distances, centāmies nepārspīlēt. Tāpēc Jelgavas sporta hallē ierīkojām klasiskās alpīnisma sacensību distances. Nākamgad jau varam domāt par kaut ko sarežģītāku,” stāsta N.Hofmanis, piebilstot, ka distanču būve sporta hallē piektdienas vakarā sākta pulksten 20, bet viss sacensībām gatavs bija pulksten 3 naktī. “Šī ir “Remosa” jauniešu iniciatīva, rīkot šādas sacensības pie mums Jelgavā, jo diezgan regulāri mēs paši piedalāmies tādās Lietuvā. Iedvesmojoties no kolēģiem, gribējām arī paši kaut ko tādu dabūt gatavu. Organizēšanā un norisē iesaistīti aptuveni 30 remosieši un mūsu draugi,” stāsta organizatoru pārstāve Kristīne Apsēna.

 

Gan sporta grupas, gan arī amatieru grupas dalībniekiem noteiktā laikā – 210 minūtēs – jāveic septiņas distances, transportējot ievainoto, kas šoreiz bija ievērojama izmēra plīša lācis, glābjot ledū ielūzušo, tāpat komandu dalībnieki apliecināja savas zināšanas un prasmes 12 dažādi mezglu siešanā, pārvarēja gaisa pārceltuvi un pildīja citus uzdevumus. Tiem, kuri distances paveikuši ātrāk par noteikto laiku, varēja doties trasē no jauna, krājot papildu punktus. “Ņemot vērā to, ka mūsu sacensībās piedalās daudz ciemiņu, astotā distance ir orientēšanās pa pilsētu, ļaujot viesiem tuvāk iepazīt mūsu pilsētu un apmeklēt ievērojamākos tūrisma objektus. Lai nav tā, ka atbrauc uz Jelgavu, bet neko vairāk par sporta halli neredz. Kopā dalībniekiem jāapmeklē desmit pilsētas objekti, pie tiem jānofotografējas, un par to komanda saņem papildu punktus,” stāsta N.Hofmanis. Dalībniekiem pilsētā bija jāapmeklē Jelgavas pils, Svētās Trīsvienības baznīcas tornis, vides objekts “Laika rats”, skulptūra “Students” Mītavas tilta pakājē, Pasta sala, Raiņa piemineklis, piemineklis “Jelgavas atbrīvotājiem” Stacijas parkā, Alnis Ozolskvērā. Orientēšanās spēles kontrollaiks – divas stundas.

 

Savus spēkus pirmajās Jelgavas sacensībās izmēģināja arī daži jelgavnieki. Amatieru grupā ar komandas biedriem no Rīgas, startēja jelgavniece Santa Rudzīte, priecājoties, ka beidzot arī mūsu pilsētā ir šādas sacensības. “Piedalījos Latvijas alpīnisma un ceļotāju asociācijas rīkotajās apmācībās “Kalnu skola”, kurās iepazinu gan alpīnismu, gan arī cilvēkus, kuri ar šo sportu ir aizrāvušies. Kopā ar skolasbiedriem nolēmām izveidot savu komandu un piedalīties,” stāsta Santa, esot pārliecināta, ka sacensības būs interesantas. “Man patīk darbošanās ar virvēm, kur nepieciešams ne tikai fiziskais spēks, bet arī padomāt, ko un kā labāk darīt. Šis ir lielisks veids kā izkustēties,” saka Santa. Bet sporta klasē kopā ar komandas biedriem no Daugmales startēja jelgavnieks Mārtiņš Bušs, kurš kā saka Santa, ievilcis viņu šajā sporta veidā. Mārtiņa pirmais treneris pirms vairāk nekā 10 gadiem bija šo sacensību organizators N.Hofmanis. “Galvenais uzdevums – iziet visas distances un iekļauties kontrollaikā,” saka sportists Mārtiņš.

 

Sacensības Jelgavas sporta hallē notiks līdz pulksten 19 un tās vērot var iet arī ikviens interesents. Ieeja sacensībās ir bez maksas.

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē