23.2 °C, 3 m/s, 62.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaPirmās iemaņas makšķerēšanā gūst Lielupes ūdeņos
Pirmās iemaņas makšķerēšanā gūst Lielupes ūdeņos
10/08/2020

10. augustā Lielupes promenādē norisinājās “Jaunieši var” projekta pasākums makšķerēšanas meistarklase “Āķis lūpā”, kuras laikā bērni un jaunieši gan teorētiski, gan praktiski varēja izzināt, kā darboties ar makšķeri un ķert zivis. Īpašu interesi par nodarbību izrādīja sākumskolēni, no kuriem dažiem šī bija pirmā pieredze makšķerēšanā.

Nodarbību kā projektu īstenojuši pilsētas jaunieši, kopā ar Jelgavas Jauniešu centru (JJC) pieaicinot Valsts zivsaimniecības sadarbības tīkla sekretariāta projektu vadītāju Kristapu Gramani, kurš dalībniekus gan iepazīstināja ar makšķerēšanas karšu nepieciešamību un noteikumiem, gan praktiski parādīja, kā darboties ar makšķeri un noķert zivi. “Šī nodarbība nav tik daudz, lai iemācītos makšķerēt, bet vairāk, lai sāktu aizrauties ar to. Sākumā izrunājām visu teorētiski, parādīju uzskates materiālus, iepazīstināju ar makšķeri un nācām uz Lielupi, jo ir skaidrs, ka telpā to nevar iemācīties. Interese ir liela, jo galvenokārt bērni šeit ir tādā vecumā, kad ņem pretī visu, interesējas par to, kā kas strādā, kādas zivis var noķert,” stāsta K.Gramanis, piebilstot, ka “Āķis lūpā” ir mazāka mēroga pasākums, salīdzinot, piemēram, ar Jelgavas bērnu makšķerēšanas festivālu, taču ir svarīgi sniegt bērniem iespēju izmēģināt, lai būtu skaidrs, vai interese ir pietiekama, lai turpinātu apgūt prasmes padziļināti.

 

Nodarbība pirmajās minūtēs nesa lomu – asari, kuru noķēra astoņgadīgais Tomass. Kā stāsta puisis, ar makšķerēšanu viņš nodarbojas jau gadu: “Tādā pasākumā esmu pirmo reizi, bet man ļoti patīk makšķerēt kopā ar citiem. Pagaidām esmu to darījis kopā ar ģimeni – braucam ar laivu pa Lielupi, ķeram līdakas.”

 

Savukārt Maksima mamma Darja stāsta, ka pasākums ļauj pārbaudīt bērnu interesi par makšķerēšanu kā brīvā laika pavadīšanas veidu: “Pirmoreiz makšķerēt Maksims mēģināja pie vectētiņa ar veco bambusa makšķeri un viņam ļoti iepatikās, tāpēc pieteicāmies šim pasākumam. Gribējām pārbaudīt, vai viņam ir gribēšana un pietiek pacietības, lai ar to turpinātu nodarboties. Šo pasākumu viņš gaidīja visu nedēļu un esam vienojušies, ka viņš tiks pats pie savas makšķeres.”

 

Meistarklasē ikviens darbojās ar savu vai JJC izsniegtu makšķeri un dalībniekiem tika nodrošināti arī tārpi un barība, ko izkaisīt ūdenī, lai pievilinātu zivis. Loms tika kopīgi izpētīts un palaists atpakaļ ūdenī.

 

“Jaunieši var!” ir Jelgavas pilsētas pašvaldības rīkots jauniešu iniciatīvu projektu konkurss, kurā jau piekto gadu Jelgavas neformālās jauniešu iniciatīvu grupas var iegūt finansējumu sava projekta realizācijai. Šogad konkursā atbalstu guvuši 14 projekti par kopējo summu 3500 eiro.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē