20.9 °C, 1.4 m/s, 90.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPirmdien universitātes pirmkursniekiem – Azemitologa svētki
Pirmdien universitātes pirmkursniekiem – Azemitologa svētki
29/09/2023

2. oktobrī pulksten 15 Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Jelgavas pils pagalmā jau 56. reizi norisināsies tradicionālie un senākie universitātes svētki – Azemitologs. Jelgavas pils pagalmā pulcēsies visu piecu fakultāšu pirmkursnieki, lai rādītu teatralizētu uzdevumu – priekšnesumu, kas studentiskā garā apliecinās piederību LBTU lielajai saimei, reizē cīnoties par Azemitologa Lielo un Mazo balvu. Pirmo reizi Azemitologa svētkos kādai no fakultāšu komandām tiks pasniegta arī Jelgavas valstspilsētas ceļojošā balva.

Azemitologa svētki apliecina piederību, mīlestību un uzticību vietai, cilvēkiem un tradīcijām – kopā radītām, veidotām un koptām. Tālajā 1968. gada rudenī toreizējos pirmkursniekus pirmo reizi uzrunāja viņa ekselence, augstskolas patrons – Azemitologs. Kopš tā laika ik gadus LBTU visu specialitāšu simbols – zinību vīrs Azemitologs – sveic Jelgavas universitātes pirmā kursa studentus, simbolisku uzņemot tos lielajā studentu saimē. Tie ir svētki studentijai, vienotībai, gudrībai, asprātībai un jautrībai.

Pasākums sāksies ar pirmkursnieku un fakultāšu dekānu ienākšanu Jelgavas pils pagalmā, bet pēc tam sekos Azemitologa ierašanās, pirmkursnieku uzrunāšana un sāksies svētki – pirmkursnieku sagatavotie priekšnesumi ar moto “Katrs liels sapnis sākas ar sapņotāju” (Tonijs Robins).

Fakultāšu uzstāšanās secība svētku laikā – Inženierzinātņu un informācijas tehnoloģiju fakultāte (IITF), Lauksaimniecības un pārtikas tehnoloģijas fakultāte (LPTF), Meža un vides zinātņu fakultāte (MVZF), Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāte (ESAF) un Veterinārmedicīnas fakultāte (VMF).

Visus priekšnesumus vērtēs žūrija, kura noteiks Azemitologa Lielās balvas un Mazās balvas ieguvējus, un šogad pirmo reizi tiks pasniegta arī Jelgavas valstspilsētas ceļojošā balva, tāpat savai izvēlētajai fakultātei balvas pasniegs arī Studentu korporācijas un LBTU Studējošo pašpārvalde, kā arī citi viesi.