16.1 °C, 1 m/s, 86 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPirmizrādi piedzīvo spēlfilma “Jelgava 94”
Pirmizrādi piedzīvo spēlfilma “Jelgava 94”
18/09/2019

Skatītāju pārpildītā zālē Jelgavas kultūras namā pirmizrādi 17. septembrī piedzīvoja sengaidītā Jura Podnieka studijas spēlfilma “Jelgava 94”, kas Jelgavā tiks rādīta vairākos seansos arī 18., 19. un 21. septembrī.

Filmas pirmizrādē klāt bija arī filmēšanas grupa un liela daļa aktieru, kas kāpa uz skatuves, lai skatītājiem parādītu, cik daudz cilvēku pielikuši roku, lai filma taptu. Arī filmas režisors Jānis Ābele uzrunā cildināja komandas darbu, norādot, ka kino ir milzīgs kopdarbs, ikviena cilvēka pat mazākais darbs, kas ieguldīts filmā, ir svarīgs.

Pirmizrādē filmas pirmos skatītājus – jelgavniekus – uzrunāja filmas producente Antra Cilinska, sakot arī lielu paldies par atbalstu un palīdzību, lai filmu uzņemtu, Jelgavas pilsētas domei, uzņēmumam “Fortum Jelgava” un visiem pilsētas iedzīvotājiem par to, ka izrādīja lielu pretimnākšanu, kad kaut kas bija nepieciešamas filmēšanas vajadzībām.

Ar filmas nokļūšanu uz kino ekrāna filmēšanas grupu un aktieru komandu pirmizrādē sveica arī Jelgavas pilsētas domes mērs Andris Rāviņš: “Jelgava filmās arī iepriekš ir uzņemta, bet mēs tajās neizjutām Jelgavu kā pilsētu. Šoreiz mēs – pilsēta – piedalījāmies filmas tapšanā. Man ir liels prieks un gandarījums par to, ka mūsu institūcijas un cilvēki ar tādu prieku un entuziasmu palīdzēja. Tādēļ šovakar jāsaka paldies par mūsu kopdarbu un atliek cerēt, ka tas nebūs pēdējais.”

Jāatgādina, ka “Jelgava 94” ir stāsts par jaunu cilvēku, kurš ir sevis un sava ceļa meklējumos ar vēlmi pretoties tik ierastajai kārtībai – nekļūt tādam, kā visi. Tajā galvenais varonis, pusaudzis – Jānis, vēlas iepazīt tuvāk klases jaunpienācēju Kristīni, kuras interešu vadīts, ir gatavs pievērsties tā laika alternatīvajai mūzikai un kultūrai. Kā vēsta filmas nosaukums, tās darbība norisinās Jelgavas pilsētā 90. gados. Jāatgādina, ka filma tapusi, par pamatu ņemot jelgavnieka Jāņa Joņeva romānu ar tādu pašu nosaukumu “Jelgava 94”.

Jāpiemin, ka pirms filmas pirmizrādes ikvienu apmeklētāju pie kultūras nama sagaidīja dzeltenais žigulis, kas ir arī viens no filmas “varoņiem”. Daudzi izmantoja iespēju, lai pie tā nofotografētos.

Vienlaikus ar filmas pirmizrādi, Jelgavas kultūras namā, 1. stāva galerijā skatītāju vērtējumam atvērta foto izstāde “Filmas “Jelgava 94″ aizkadri”. Tajā eksponētas fotogrāfijas, kurās divi fotogrāfi – Sandijs Ruluks un Agnese Zeltiņa – iemūžinājuši filmēšanas procesu. Filmas “Jelgava 94” producente Antra Cilinska norāda, ka kopumā filmas “Jelgava 94” filmēšanai veltītas 30 dienas – ziemas un vasaras periodā.

Jelgavā tuvākie seansi ir 18. un 19. septembrī pulksten 15, 18 un 20, kā arī 21. septembrī pulksten 10, 12, 14, 17, 19 un 21. Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv. Biļetes cena – 4 eiro.

Foto: Jelgavas pilsēta

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē