23.2 °C, 2.4 m/s, 55.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaPirmizrādi piedzīvos krimināldrāma”Maiņa”
Pirmizrādi piedzīvos krimināldrāma”Maiņa”
19/09/2020

22. septembrī pulksten 16 pirmizrādi Jelgavā piedzīvos filma “Maiņa”, kas būs latviešu režisora Reiņa Kalviņa debijas filma pilnmetrāžas kino. Filma stāsta par jauna taksista starpgadījumiem vienas nakts laikā Rīgas kriminogēnajā vidē.

Kā informē filmas veidotāji, “Maiņa” ir mūsdienu drāma ar kriminālfilmas elementiem, kuras centrā ir jauna taksista dzīve vienas nakts laikā, kurā, izmisuma vadīts, viņš pazaudē jebkādu morālo kompasu un tiek ierauts pilsētas kriminogēnās vides peripetijās, no kurām izkļūt ir sarežģītāk nekā tajās iekļūt. Filmā tiks stāstīts par galvenā varoņa paaudzi, kas piedzimusi īsi pirms Latvijas neatkarības, piedzīvojusi neatkarības atgūšanu un kolorīto pārmaiņu laiku, kad ikviens varēja un mēģināja kļūt par kaut ko jaunu, lai iegūtu kaut nelielu riekšavu no kapitālisma piedāvātās labās dzīves. Tomēr filmas ideja aptver plašāku paaudzes raksturojumu un tiecas parādīt, kā jaunajos dzīves apstākļos izvēlējušās dzīvot dažādos laikos augušās paaudzes konkrētā sociālā vidē, liekot aizdomāties par personīgajām izvēlēm krīzes situācijās un morālo vērtību krīzi sabiedrībā. Spēlfilmas stāstā ietvertie krimināldrāmas elementi potenciāli spēs piesaistīt plašu skatītāju auditoru, tai skaitā arī jauniešus.

 

Filmas centrā ir Mareks, kurš strādā naktīs par taksistu, lai uzturētu savu dēlu. No viņa mašīnas tiek nozagta nauda, kuru Mareks ir parādā savam priekšniekam par sasisto mašīnu. Viņam pēc iespējas ātrāk jāatpelna nozaudētais, cerībā atrast ienesīgus klientus viņš dodas uz lidostu un apbraukā Rīgas viesnīcas. Mareks ignorē nerakstītos taksistu pasaules likumus, kas izjauc trauslo līdzsvaru starp konkurējošām taksometru firmām. Tuvojoties rītam, nozagtā nauda vairs ne tuvu nav viņa lielākā problēma.

 

Galveno lomu filmā atveido aktieris Edgars Ozoliņš, kurš kopš 2009. gada ir Liepājas teātra aktieris. Viņš iepriekš ir filmējies Krievijas spēlfilmās “No pieciem līdz septiņiem” (režisors Aleksandrs Kasatkins), “Kvest” (režisors Andrejs Zagiduļins), “Mantojums” (režisors Vladimirs Šegoļkovs).

 

Filmas seansi Jelgavā – 22. septembrī pulksten 16 un 18 un 23. septembrī pulksten 16 un 18. Biļetes var iegādāties visās “Biļešu paradīzes” kasēs, kā arī internetā www.bilesuparadize.lv. Vienas biļetes cena – 4 eiro.

 

Pasākuma apmeklētāji aicināti būt sociāli atbildīgiem un ievērot savstarpēju 2 metru distanci, roku higiēnu, kā arī izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt publiskus pasākumus, ja ir novēroti elpceļu infekcijas slimības simptomi, kā arī ja noteikta jebkāda veica izolācija.

 

Uz pasākumiem ar personalizētām biļetēm apmeklētāji aicināti ņemt līdz personu apliecinošu dokumentu, kas būs jāuzrāda pie ieejas norises vietā. Pasākuma organizatori var veikt personas datu apstrādi.

 

 

Foto: publicitātes

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē