17.2 °C, 2.1 m/s, 79.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaPirmizrādi tiešsaistē piedzīvos koncertuzvedums “Ausa saule pār Latviju”
Pirmizrādi tiešsaistē piedzīvos koncertuzvedums “Ausa saule pār Latviju”
10/11/2020

Lāčplēša dienā, 11. novembrī, pulksten 20 LMT Viedtelevīzijā un lietotnē “LMT Straume” pirmizrādi piedzīvos audiovizuāls tautas deju koncertuzvedums “Ausa saule pār Latviju”, kurā seši deju kolektīvi vienosies priekšnesumā, izdejojot Latviju no Ludzas līdz Grobiņai, informē koncerta organizatori. Kolektīvu vidū – arī Jelgavas tautas deju ansamblis “Lielupe”.

Koncerta tapšanā piedalījušies: Latvijas Universitātes deju ansamblis “Pērle”, Rīgas Celtniecības koledžas deju ansamblis “Austris”, Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” tautas deju ansamblis “Lielupe”, VEF Kultūras pils tautas deju kolektīvs “Zalktis”, Rīgas kultūras un tautas mākslas centra “Mazā ģilde” deju ansamblis “Daiļrade”, Liepājas Universitātes tautas deju kolektīvs “Banga” un mūziķi Lauris Valters un Ilze Rijniece. Koncertu veidojis “Deju un dziesmu fonds” – idejas autors Edvards Cīrulis un režisori Juris Gogulis un Jānis Romanovskis, pulcējot ap 160 dalībnieku Latvijā – Cēsīs, Āraišos, Jelgavā, Rundālē, Ludzā, Liepājā, Bertānos, Grobiņā, Carnikavā un Rīgā.

 

“Kultūra un valsts identitāte mums jākopj katru mīļu brīdi, tomēr novembra valsts svētku nedēļa ir laiks, kad cilvēki visvairāk alkst pēc pasākumiem, kuri sniedz šīs patriotiskās svētku noskaņas un liek atkal no jauna iemīlēties mūsu zemē, mūsu Latvijā. Mēs vēlamies ikdienas steigā ikvienam atgādināt, kas tad īsti Latviju padara par Latviju, kas mūsu senčus ir mudinājis ticēt mūsu valsts nākotnei, kas viņos radīja un noturēja to dzirksteli – Latviju par savējo saukt!” koncerta iecerē dalījās tā idejas autors E.Cīrulis.

 

Koncerta ierakstā sabiedrībā zināmas personības – Lolita Ritmane, Guntars Račs, Māris Muktupāvels, Jūlija Brauere, Andris Freidenfelds, Katrīna Dimanta, Olga Dreģe, Emīls Balceris, Nora Ikstena, Juris Binde un Dzintars Dreibergs – dalīsies pārdomās par to, kas viņus iedvesmo Latvijā un ko nozīmē būt latvietim.

 

 

Foto: publicitātes

 

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē