24.3 °C, 5.6 m/s, 84.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPirmizrādi uz Driksas piedzīvo multimediālā izrāde “Atspulgi”; to rādīs arī sestdien un svētdien
Pirmizrādi uz Driksas piedzīvo multimediālā izrāde “Atspulgi”; to rādīs arī sestdien un svētdien
28/05/2022

Piektdienas vakarā pirmizrādi uz Driksas piedzīvoja Jelgavas 757. dzimšanas dienas kulminācijas pasākums – multimediālā izrāde uz ūdens Atspulgi. Tajā pirmo reizi Baltijā priekšnesumā izmantoti lieljaudas uguns efekti, kur uguns šaujas debesīs astoņu metru augstumā. Oriģinālizrādi Atspulgi Driksā varēs vērot arī 28. un 29. maijā no pulksten 23 līdz 1. Izrādes garums – 7 minūtes ar atkārtojumiem visa vakara gaitā. Skatītāji aicināti to vērot no Pasta salas.

Oriģinālizrādes “Atspulgi” ierosme meklēta Jelgavas pilsētvidē un pašos jelgavniekos. Tās laikā Driksas ūdeņos caur dažādām mākslas izteiksmes formām – mūziku, ūdens ekrānu, videoprojekcijām, lāzeru stariem un uguns šaltīm – atdzīvojas slēptākie sapņu tēli un ar lāzeru palīdzību drosmīgi šķeļ debess pamali, lai tūkstoš varavīksnes krāsās izkrāsotu jelgavnieku cerības.

 

Pirmo reizi Baltijā priekšnesumā izmantoti lieljaudas uguns efekti, kur uguns šaujas debesīs astoņu metru augstumā. Izrādes mūziku komponējis Gints Saulītis, kurš iedvesmojies no Jelgavas divu upju atspulga mierīgā rituma, pilsētas burzmas un jelgavnieku cilvēciskajiem stātiem, kas neviļus izrādes stāstā modinājis emocijām bagātu, dramatiski trauslu un varbūt pat sentimentālu jūtu atspoguļojumu.

 

Oriģinālizrādi “Atspulgi” Driksā varēs vērot līdz ar tumsas iestāšanos arī sestdien un svētdien. Tā norisināsies no pulksten 23 līdz 1, un skatītāji aicināti to vērot no Pasta salas. Jāpiebilst, ka izrādes garums – 7 minūtes ar atkārtojumiem visa vakara gaitā.

 

Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka tiks filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē