23.2 °C, 2.8 m/s, 55.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPirmo reizi Jelgavā tiešraidē būs skatāma operas pirmizrāde
Pirmo reizi Jelgavā tiešraidē būs skatāma operas pirmizrāde
24/09/2019

Ceturtdien, 26. septembrī, pulksten 19 Jelgavas kultūras namā ikviens var noskatīties Imanta Kalniņa operas “Spēlēju, dancoju” pasaules pirmizrādi tiešraides translācijā no Latvijas Nacionālās operas un baleta. Šāda iespēja jelgavniekiem tiek piedāvāta pirmoreiz, un ieeja ir bez maksas.

Iespēju vērot izrādi augstā tehnoloģiskā kvalitātē uz lielā ekrāna tiešraidē nodrošina Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC). Operas translācija Jelgavā iespējama, pateicoties kultūras mantojuma satura digitalizācijas projektam, kura gaitā kultūras nami Latvijā tika aprīkoti ar jaudīgiem projektoriem un audiovizuālā satura pārraidīšanas sistēmu. Projektam attīstoties, KISC kā projekta partneris aicina turpināt materiālu digitalizāciju un sadarbībā ar Latvijas Nacionālo operu un baletu reģionu kultūras namos piedāvā operas translāciju tiešraidē.

 

Opera “Spēlēju, dancoju” ir iekļauta Latvijas valsts simtgades programmā. Jauniestudējums tapis pēc Raiņa lugas “Spēlēju, dancoju” (1916) motīviem. 1977. gadā radīto komponista I.Kalniņa un libreta autora Imanta Ziedoņa operu radošā komanda interpretē mūsdienu Latvijas vidē un sabiedrībā. “Spēlēju, dancoju” galvenais varonis ir spēlmanis Tots, kurš dodas pazemes valstībā, lai virszemē vestu atpakaļ līgavu Leldi. Jauniestudējuma darbība risināsies Rīgas pilī 2013. gada 20. jūnijā, vasaras saulgriežos, ēku piemeklējušā ugunsgrēka un vēlāko pils atjaunošanas darbu laikā.

 

Jauniestudējumu veido muzikālais vadītājs un diriģents Mārtiņš Ozoliņš, diriģents Andris Veismanis, režisore Laura Groza-Ķibere, scenogrāfs Miķelis Fišers, kostīmu māksliniece Kristīne Pasternaka, dramaturgs Evarts Melnalksnis, kustību režisors Rūdolfs Gediņš, videomākslinieks –8 un gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš. Tota lomā – Andris Ludvigs, Raimonds Bramanis vai Juris Jope, Leldes tēlu atveidos Marlēna Keine, Jūlija Vasiļjeva vai Viktorija Pakalniece, Trejgalvja lomā – Jānis Apeinis vai Armands Siliņš.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē