-4.4 °C, 2.5 m/s, 91.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPirmo reizi Latvijā notiks “RAF vintage” festivāls
Pirmo reizi Latvijā notiks “RAF vintage” festivāls
02/05/2012

No 17. līdz 19. maijam Jelgavā, Muzeju nakts ietvaros pirmo reizi Latvijā notiks "RAF vintage" festivāls, kura laikā vienuviet būs iespējams apskatīt vairāk nekā 15 dažādus RAF autobusu modeļus, no kuriem lielākā daļa ir auto inženiera Andra Dambja privātās kolekcijas eksponāti.

No 17. līdz 19. maijam Jelgavā, Muzeju nakts ietvaros pirmo reizi Latvijā notiks “RAF vintage” festivāls, kura laikā vienuviet būs iespējams apskatīt vairāk nekā 15 dažādus RAF autobusu modeļus, no kuriem lielākā daļa ir auto inženiera Andra Dambja privātās kolekcijas eksponāti.

“RAF vintage” festivāls norisināsies Jelgavā, industriālā parka “NP Jelgavas Biznesa Parks” teritorijā, kur agrāk atradās leģendārā “Rīgas autobusu fabrika” jeb RAF, kas bija viena no modernākajām ražotnēm Padomju Savienībā  un tika dēvēta par “RAF Republiku”. Publiskai apskatei “RAF vintage” festivāls būs pieejams Muzeju nakts laikā – 19. maijā.

Līdzās Andra Dambja pilnībā un daļēji restaurētajiem RAFiņiem, interesenti varēs iepzīties ar vēsturiskām relikvijām – gleznām, plakātiem, rasējumiem, galdiem, krēsliem un pat to laiku datortehniku, kā arī unikālu foto izstādi, kas atspoguļo rūpnīcas strādnieku ikdienu.

“RAF vintage” festivāla laikā apmeklētājiem būs iespēja iejusties populārā RAF 22031 Latvija neatliekamās medicīniskās palīdzības pasažiera lomā, savām acīm skatīt vienu no tikai 10 jebkad saražotajiem RAF 976M autobusiem, kā arī iztēloties – kā savulaik notika tirdzniecība no RAF 2924 autoveikala!

Kā jau minēts, festivālā būs aplūkojams arī Latvijas Antīko automobiļu kluba biedra Valda Ģīļa pasaulē vienīgais līdz šim pilnībā restaurētais mikroautobuss RAF 977 Latvija modelis.

Informāciju sagatavoja
“NP Jelgavas Biznesa Parka” vadītāja
Arta Nordmane