18.1 °C, 2.9 m/s, 85.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPirmo reizi pašvaldību vēlēšanās ārvalstīs dzīvojošie varēs balsot pa pastu
Pirmo reizi pašvaldību vēlēšanās ārvalstīs dzīvojošie varēs balsot pa pastu
27/03/2021

5. jūnijā Latvijā norisināsies pašvaldību domes vēlēšanas. Šogad pirmo reizi vēlētāji, kuriem ir balsstiesības pašvaldību vēlēšanās, bet kuri vēlēšanu laikā uzturēsies ārvalstīs, balsošanai varēs pieteikties pa pastu. Pasta balsošanai jāpiesakās iepriekš – no 27. marta līdz 24. aprīlim. Pieteikties var valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.lv, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes e-pakalpojumā, Latvijas Republikas vēstniecībās vai Centrālajā vēlēšanu komisijā.

Kā informē Pilsonības un migrāciju lietu pārvaldē, pieteikumus balsošanai pa pastu vēlētāji var iesniegt visās 36 Latvijas Republikas vēstniecībās ārvalstīs, nosūtot pieteikumu pa pastu vai iesniedzot klātienē pēc iepriekšēja pieraksta.

 

Tāpat ārvalstīs dzīvojošie balsstiesīgie var pieteikties balsošanai attālināti, izmantojot valsts pārvaldes portālu www.latvija.lv, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes oficiālajā tīmekļvietnē pieejamo bezmaksas elektronisko pakalpojumu, nosūtot pieteikumus Centrālajai vēlēšanu komisijai pa pastu vai uz e-pasta adresi cvk@cvk.lv. Sūtot pieteikumu elektroniski, tam jābūt parakstītam ar drošu elektronisko parakstu.

 

Iepazīties ar detalizētu informāciju par pašvaldību vēlēšanu norisi iespējams Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā www.cvk.lv.

 

 

Foto: pixabay.com

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē