26.8 °C, 3.6 m/s, 38.2 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaPirmo reizi uz “Zelta graudu” var pretendēt arī bērnudārzi
Pirmo reizi uz “Zelta graudu” var pretendēt arī bērnudārzi
16/04/2020

Jau septīto gadu Jelgavas pilsētas vispārējās izglītības iestādes aicinātas piedalīties pašvaldības izsludinātajā konkursā “Jelgavas pilsētas izglītības kvalitātes gada balva “Zelta grauds 2020″”. Pirmo reizi konkursā var piedalīties arī Jelgavas pirmsskolas izglītības iestādes, pretendējot uz balvu “Zelta grauds 2020” un prēmiju 5000 eiro apmērā. Skolām un bērnudārziem pieteikums konkursam jāiesniedz līdz 17. augustam.

Konkurss notiek jau septīto reizi, taču šogad tā nolikumā mainīti atsevišķi nosacījumi. Viens no tiem – konkursā piedalīties aicinātas ne tikai skolas, bet arī Jelgavas pirmsskolas izglītības iestādes. “”Pirmsskolas izglītība ir pirmā vispārējās izglītības pakāpe, kur tiek likti pamati cilvēka turpmākajai izglītībai un darbībai. Pirmsskolas izglītības iestādes ir pirmās, kas jau no septembra īsteno kompetencēs balstītu mācību saturu. Bērnudārzi šajā mācību gadā piedzīvo būtiskas pārmaiņas, kas prasa lielu profesionālu ieguldījumu no pedagogiem un iestāžu vadības, veidojot bērniem attīstošu vidi, radot jaunas pieejas mācību procesa plānošanā un īstenošanā, attīstot pašvadītas mācīšanās prasmes un veicot daudzus citus nozīmīgus uzdevumus. Tādēļ ir svarīgi izzināt un novērtēt bērnudārzu veikumu,” pārmaiņas pamato Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra (ZRKAC) direktore un konkursa komisijas locekle Sarmīte Vīksna, norādot, ka pilsētas pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāji jau ir tikušies seminārā, kur iepazīstināti ar kvalitātes balvas “Zelta grauds” nosacījumiem. “Viņi bija ieinteresēti, un esam pārliecināti, ka konkursa rezultātā tiks atklātas gan jaunas vērtīgas idejas, gan labās prakses piemēri, kas būs noderīgi arī citām pirmsskolas izglītības iestādēm vai pat skolām,” papildina S.Vīksna.

 

Konkursā tiks vērtētas pirmsskolas izglītības iestādes, skolas pamatskolas pakāpē, kas iekļauj 1.–9. klasi, un vidusskolas izglītības pakāpē, kas iekļauj 10.–12. klasi. Iepriekš konkursā tika vērtētas skolas trijās pakāpēs: sākumskola (1.–6. klase), pamatskola (7.–9. klase) un vidusskola (10.–12. klase).

 

Tāpat kā pagājušajā gadā izglītības iestāde konkursam piesaka svarīgāko mācību gada veikumu. “Gatavojoties jaunā mācību satura īstenošanai, katra skola sev izvirza stratēģiski svarīgus uzdevumus un veido savu pieeju to īstenošanā. Tieši tāpēc jau pagājušajā gadā tika mainīta konkursa koncepcija un vērtēšanas kritēriji, nosakot, ka izglītības iestāde pati izvēlas, kuru svarīgāko mācību gada veikumu pieteikt konkursam. Galvenais, lai tas ir pašai iestādei būtisks un nozīmīgs darbs, ar ko tā patiesi lepojas,” stāsta S.Vīksna, norādot, ka pērn koncepcijas maiņa attaisnojās un skolas pierādīja, ka tām ir ar ko lepoties ne tikai lokālā, bet arī pilsētas un pat valsts līmenī.  

 

Šī konkursa mērķis ir vispārējās izglītības iestāžu motivēšana inovatīvai un kvalitatīvai darbībai, lai veicinātu katras iestādes konkurētspēju un izcilības sasniegšanu Jelgavas pilsētas, Zemgales reģiona un valsts mērogā.

Pieteikuma dokumenti konkursam jāiesniedz līdz 17. augustam pa e-pastu skaidrite.bukbarde@zrkac.jelgava.lv vai personīgi ZRKAC, 121. kabinetā. Tālrunis uzziņām – 63012157. Konkursa nolikums un pieteikuma forma atrodama ZRKAC mājaslapā www.zrkac.lv.

 

Konkursa uzvarētājiem katrā izglītības pakāpē tiks pasniegta balva “Zelta grauds 2020” un naudas prēmija 5000 eiro.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē