16.2 °C, 2 m/s, 84.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaPirmo vakcīnu pret Covid-19 ZOC šonedēļ var saņemt trīs dienas
Pirmo vakcīnu pret Covid-19 ZOC šonedēļ var saņemt trīs dienas
14/06/2021

Veselības ministrija informē, ka šonedēļ liela mēroga vakcinācijas centrā Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC) pirmo vakcīnu pret Covid-19 varēs saņemt trešdien, 16. jūnijā, sestdien un svētdien, 19. un 20. jūnijā. No šodienas portālā manavakcina.lv un Veselības ministrijas mājaslapā iespējams redzēt vakcīnas veidus, kas tiek piedāvātas pirmajām potēm lielajos vakcinācijas centros. ZOC tā būs “Moderna” vakcīna, bet 12-17 gadus veciem jauniešiem pieejama “Pfizer-BioNTech” vakcīna “Comirnaty”.

Veselības ministrijā norāda, ka jautājums par vakcīnu veidu, kas tiek piedāvātas pirmajām potēm lielajos vakcinācijas centros, ir bijis viens no aktuālākajiem gan “Twitter” kontā vakcinacija.lv, gan arī starp tālruņa 8989 zvanītājiem. Turpmāk informācija par konkrētās nedēļas vakcīnu veidu pieejamību tiks atjaunota katru pirmdienu līdz pulksten 10. Pieejamais vakcīnas veids nedēļā no 14. līdz 20. jūnijam ir aplūkojams ŠEIT.

 

Jāpiebilst, ka visos masu vakcinācijas centros 12-17 gadus veciem jauniešiem ir pieejama “Pfizer-BioNTech” vakcīna “Comirnaty”.

 

 

* “PF” – “Pfizer-BioNTech” vakcīna “Comirnaty”, “JJ” – “Janssen” vakcīna, “MO” – “Moderna” vakcīna

 

Par vakcīnas veida pieejamību citviet, Veselības ministrija lūdz, interesēties konkrētajā vakcinācijas punktā, kur cilvēks izvēlējies vakcinēties.

 

Pieteikties vakcinācijai liela mēroga vakcinācijas centrā var:

  • Vietnē www.manavakcina.lv, ja personai ir internetbankas pilnā versija un iespēja autentificēt sevi portālā www.latvija.lv, izvēloties sev ērtu vakcinācijas vietu, datumu un laiku.
  • Zvanot pa tālruni 8989, izvēloties sev ērtu vakcinācijas vietu, datumu un laiku.

Jāpiebilst, ka seniori, kuri sasnieguši 60 vai vairāk gadu vecumu, var vakcinēties lielā mēroga vakcinācijas centros bez iepriekšējas pieteikšanās no pulksten 9 līdz 10 tajās dienās, kad liela mēroga centri strādā. Iedzīvotāji var uzzināt par vakcinācijas centru darba laiku, zvanot pa tālruni 8989.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs, Veselības ministrija

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē