19.3 °C, 1.3 m/s, 72.7 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaPirms jaunā mācību gada apseko izglītības iestādes
Pirms jaunā mācību gada apseko izglītības iestādes
25/08/2020

Gatavojoties jaunajam mācību gadam, šonedēļ Jelgavas pilsētas vadība, domes deputāti, Izglītības pārvaldes un Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra vadība apseko pilsētas izglītības iestādes, lai novērtētu to gatavību jaunajam darba cēlienam un pārrunātu izglītības iestādēm aktuālos jautājumus. Otrdien komisija novērtēja Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolu, kas jaunajā mācību gadā skolēnus uzņems divās citās ēkās: 1.–4. klašu skolēni mācīsies Mātera ielā 30, bet 5.–12. klašu skolēni – Jelgavas pilī.

“Pārcelšanās no Meiju ceļa uz jauno mājvietu praktiski ir pabeigta, darba organizācijas process gan Jelgavas pilī, gan Mātera ielā 30 mums ir skaidrs, un, manuprāt, esam gatavi uzsākt jauno mācību gadu un uzņemt skolēnus. Vēl gan ir jāveic pēdējie iekārtošanas darbi – jāizvieto atsevišķas mēbeles, kādā kabinetā plaukti jāpieskrūvē, taču līdz 1. septembrim vēl ir nedēļa – līdz Zinību dienai viss būs paveikts,” komisijai atzina Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas direktore Valentīna Maido, nenoliedzot, ka ir satraukums, jo jaunais mācību gads viņas vadītajā skolā nāk ar ievērojamām pārmaiņām. Direktore komisiju iepazīstināja ar plānoto darba organizāciju abās ēkās, pagājušā mācību gada sasniegumiem, kā arī izklāstīja, ko pēc vidusskolas beigšanas darīs aizvadītā mācību gada absolventi. Tehnoloģiju vidusskolas rīcībā esošie dati liecina, ka 25 no 26 absolventiem turpinās studijas, no tiem 24 mācīsies tepat Latvijā, bet viens Dānijā. Komisija arī devās ekskursijā gan pa skolas telpām Mātera ielā 30, gan Jelgavas pilī.

Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola, kamēr skolas ēkā Meiju ceļā 9 notiks rekonstrukcija, turpmākos divus mācību gadus būs izvietota divās ēkās. Mātera ielā 30 (bijušajās Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas telpās) mācīsies 1.–4. klašu audzēkņi, kopskaitā 392 bērni, tostarp 138 pirmklasnieki, bet 5.–12. klašu audzēkņi – 635 skolēni – jauno mācību gadu sāks Jelgavas pilī. Sporta stundas skolēniem notiks gan Mātera ielas 30 aktu zālē, gan Jelgavas sporta hallē Mātera ielā 44a, gan LLU sporta centrā, gan arī, līdz tas būs iespējams, skolas zālē un stadionā Meiju ceļā 9. Bet mājturības stundas meitenēm notiks LLU Studentu klubā, kas atrodas Jelgavas pils parkā.

Jāpiebilst, ka pirmdien komisija apsekoja Jelgavas Centra pamatskolu un Jelgavas 5. vidusskolu, lai izzinātu mācību procesa organizēšanu un drošības pasākumu īstenošanu, bet trešdien pēcpusdienā iecerēta darba vizīte Jelgavas Paula Bendrupa pamatskolā un Jelgavas 6. vidusskolā.

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē