19.1 °C, 1.2 m/s, 96.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPirms pašvaldību vēlēšanām pārbaudi pases un eID kartes derīguma termiņu!
Pirms pašvaldību vēlēšanām pārbaudi pases un eID kartes derīguma termiņu!
06/05/2021

Pašvaldību vēlēšanās, kas Latvijā notiks 5. jūnijā, pirmo reizi būs iespēja balsot, izmantojot pasi vai eID karti, taču balsstiesīgie pirms tam aicināti pārliecināties par personu apliecinošā dokumenta derīguma termiņu. Ja tas tuvojas beigām, laicīgi jāpiesakās jauna dokumenta noformēšanai.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Jelgavas nodaļas vadītāja Inese Pučeta informē, ka šobrīd, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, personu apliecinošo dokumentu (pases, eID kartes, uzturēšanās atļaujas kartes) noformēšana un sagatavoto dokumentu izsniegšana notiek tikai pēc iepriekšēja pieraksta. Pieraksts ir aizpildīts vidēji tuvākās 15–17 darba dienas.

 

“Liela daļa iedzīvotāju, zinot, ka personu apliecinošā dokumenta derīguma termiņš tuvojas beigām, jau laicīgi piesakās tā nomaiņai. Taču ir arī tādi, kuri pieteikumu iesniedz pēdējā brīdī vai pat tad, kad derīguma termiņš jau ir beidzies.  Ja personai nav derīga personu apliecinoša dokumenta vai tā termiņš beidzas tuvākajās dienās, katrs gadījums tiek izvērtēts individuāli, un arī šajos apstākļos nodrošinām, lai dokumentu noformēšanai varētu pieteikties tuvāko dienu laikā,” skaidro I.Pučeta, iedzīvotājus gan aicinot laicīgi pārliecināties par dokumentu derīguma termiņu.

 

Lai pieteiktos personu apliecinoša dokumenta noformēšanai, vizīte iepriekš jāpiesaka. To var izdarīt, zvanot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Jelgavas nodaļai (Uzvaras iela 8, Jelgava) pa tālruni 67209610 vai nosūtot pieteikumu pa e-pastu jelgava@pmlp.gov.lv.

 

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Jelgavas nodaļas darbalaiks: no pirmdienas līdz ceturtdienai no pulksten 8.30 līdz 16, piektdienās no pulksten 8.30 līdz 15.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē