22.3 °C, 2.5 m/s, 59.5 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaPirmsskolas un speciālās izglītības iestāžu pedagogi un atbalsta personāls saņems piemaksas par darbu Covid-19 pandēmijas apstākļos
Pirmsskolas un speciālās izglītības iestāžu pedagogi un atbalsta personāls saņems piemaksas par darbu Covid-19 pandēmijas apstākļos
28/01/2021

Valdība 28. janvārī nolēma, ka pirmsskolas izglītības iestāžu un speciālās izglītības iestāžu pedagogiem, pedagogu palīgiem un auklēm tiks izmaksātas vienreizējas piemaksas par darbu Covid-19 pandēmijas laikā. Kopumā šim mērķim valdība Izglītības un zinātnes ministrijai piešķīrusi 6,3 miljonus eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Kopējais finansējums vienreizējās piemaksas par vienu likmi nodrošināšanai ir 300 eiro, tai skaitā  piemaksas bruto apmērs 242,74 eiro un darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI) – 57,26 eiro. Piemaksas apmērs sastāda aptuveni 30 procentus no pedagogu zemākās algas likmes.

 

Pirmskolas izglītības iestādes un speciālās izglītības iestādes no 2020.gada 9. novembra, kad valstī izsludināja ārkārtējo situāciju, turpina darbu klātienē. Speciālo skolu un pirmskolu pedagogiem darbs šī brīža situācijā, kad Covid-19 infekcija turpina nekontrolēti izplatīties, ir saistīts ar palielinātu darba apjomu (regulāras dezinfekcijas, pastiprināta epidemioloģisko prasību ievērošanas uzraudzība izglītojamiem u.c.), kā arī ar paaugstinātu risku darbinieka drošībai un veselībai. Pedagogu vidū arvien biežāk vērojama arī emocionālā izdegšana, jo darba slodze, kā  arī fiziskā un  psiholoģiskā intensitāte ir ievērojami palielinājusies. Strādājot klātienē, šo izglītības iestāžu darbiniekiem nepārtraukti jāpiemērojas darba organizācijas izmaiņām un jārod radoši risinājumi, lai bērniem būtu iespēja saņemt kvalitatīvu un pilnvērtīgu izglītību.

 

 

Foto: pixabay.com

 

Informācija: Izglītības un zinātnes ministrija