18.2 °C, 3.2 m/s, 65.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiPlatformā “Kurp.es” apkopoti vairāk nekā 100 tiešsaistes pasākumu
Platformā “Kurp.es” apkopoti vairāk nekā 100 tiešsaistes pasākumu
16/04/2020

Laikā, kad klātienes kultūras notikumi ir atcelti, platforma “Kurp.es” sadarbībā ar Kultūras ministriju īpašā kalendārā apkopojusi vairāk nekā 100 dažādu pasākumu, kuriem var pieslēgties tiešsaistē. No tiem ap 60 ir notikumi kultūras jomā – izstādes, kino, teātra un mūzikas pasākumi.

Sākoties publisko pasākumu rīkošanas aizliegumam, arī kultūras joma ir pārcēlusies uz virtuālo vidi. Šobrīd lielāko daļu tiešsaistes kultūras notikumu pārredzamā kalendārā var atrast pasākumu atlases platformā www.kurpes.lv. Tajā jau pieejamas vairāk nekā 100 dažādas iespējas, kā ierastos koncertus, kino apmeklējumus un nodarbības aizvietot ar digitālām alternatīvām.

 

Platformas “Kurp.es” izveidotājs Gustavs Mārtiņš Upmanis atzīst: “Laikā, kad kultūras dzīve šķiet apstājusies, ir īpaši svarīgi parādīt latviešu sabiedrībai, ka viss turpinās un tehnoloģiskās iespējas tikai aug. Ar tiešsaistes pasākumu popularizēšanu mēģinām uzsvērt, ka būtiski ir ieturēt fizisko distanci, nevis sociālo.” Starp pasākumiem atrodamas gan tiešsaistes diskotēkas, gan koncertu tiešraides un ieraksti, gan arī vebināri un sporta treniņi, ļaujot tikties virtuālajā vidē, neizejot no mājām.

 

Vairums kalendārā apkopoto pasākumu ir daļa no Kultūras ministrijas uzsāktās “Ēkultūras” kampaņas, vienkopus informējot par iespējām kultūras norises baudīt virtuāli gan dažādos arhīvos un vietnēs, gan arvien jaunos tiešsaistes koncertos, lasījumos un pasākumos, kurus rīko iestādes, uzņēmumi un dažādas radošās apvienības. Pasākumu kalendārs pieejams ŠEITPlatformas veidotāji tiešsaistes pasākumu kalendāru uzturēs līdz publisko pasākumu ierobežojumu beigām, ik dienu to papildinot.

 

 

Foto: Pixabay.com

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē