21.4 °C, 1.1 m/s, 76.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaPMLP Jelgavas nodaļai trešdienās un ceturtdienās pagarināts darba laiks
PMLP Jelgavas nodaļai trešdienās un ceturtdienās pagarināts darba laiks
31/05/2022

Lai apkalpotu pēc iespējas vairāk klientu, kuriem nepieciešams jauns personu apliecinošs dokuments, un uzlabotu pakalpojumu pieejamību Latvijas iedzīvotājiem, kā arī nodrošinātu, ka balsstiesīgie pilsoņi var sekmīgi piedalīties 14. Saeimas vēlēšanās, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) veikusi virkni uzlabojumu klientu apkalpošanas kārtībā. Jelgavas nodaļā klienti tiek apkalpoti arī rindas kārtībā un līdz pulksten 18 pagarināts nodaļas darba laiks trešdienās un ceturtdienās.

Teritoriālajās nodaļās katru darba dienu var noformēt un saņemt personu apliecinošus dokumentus – pilsoņu un nepilsoņu pases un personas apliecības jeb eID kartes – pirms pandēmijas pieņemšanas kārtībā. Tas nozīmē, ka klienti galvenokārt tiek apkalpoti rindas kārtībā, tiem neveicot iepriekšēju pierakstu.

 

Pārvaldes dati liecina, ka šāda klientu pieņemšanas kārtība ļauj apkalpot līdz pat 25 procentiem vairāk klientu nekā līdz šim, tādējādi uzlabojot pakalpojuma pieejamību.

 

Personu apliecinošos dokumentus iespējams noformēt raiti: vairumā gadījumu aptuvenais rindā gaidīšanas laiks ir līdz vienai stundai. Tāpēc PMLP klientus aicina savlaicīgi pārbaudīt savu personu apliecinošo dokumentu – pases un eID kartes – derīguma termiņu, neatlikt dokumentu noformēšanu uz pēdējo brīdi un jau tuvākajā laikā apmeklēt kādu no teritoriālajām nodaļām.

 

Pārvalde informē, ka iepriekšēja pieraksta iespēja pases un eID kartes noformēšanas un izsniegšanas pakalpojumu saņemšanai saglabāta būtiski samazinātā apjomā un galvenokārt klienti tiek aicināti katru darba dienu noformēt pasi un eID karti rindas kārtībā. Tiem klientiem, kuri vēlas noformēt uzturēšanās atļaujas kartes, vēl aizvien jāveic iepriekšējs pieraksts pakalpojuma saņemšanai.

 

Lai palielinātu klientu apkalpošanas kapacitāti un pakalpojuma pieejamību, 14 PMLP teritoriālajās nodaļās, tostarp Jelgavas, pagarināts darba laiks trešdienās un ceturtdienās – nodaļa šajās dienās strādā no pulksten 8 līdz 18. Pirmdienās, otrdienās, piektdienās Jelgavas nodaļa strādā no 8 līdz 16.

 

PMLP informē, ka no jūnija paredzēts apzināt aptuveni 18 000 Latvijas balsstiesīgo iedzīvotāju, kuriem 1. septembrī beigsies personu apliecinošo dokumentu termiņš, lai mudinātu un atgādinātu savlaicīgi apmeklēt PMLP teritoriālās nodaļās un noformēt dokumentus līdz 14. Saeimas vēlēšanām.

 

Vienlaikus Pārvalde atgādina: Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas iniciētie grozījumi Personu apliecinošu dokumentu likumā paredz, ka personas apliecība jeb eID karte no 2023. gada 1. janvāra būs obligāts personu apliecinošs dokuments ikvienam Latvijas pilsonim un nepilsonim, kurš sasniedzis 15 gadu vecumu.

 

Šis nosacījums neattiecas uz cilvēkiem, kas pārsnieguši darbspējas vecumu – uz pensionāriem. Viņiem eID karte jānoformē līdz pārejas perioda beigām – 2030. gada 31. decembrim.

 

 

Foto un informācija: Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde