25.1 °C, 7.7 m/s, 90 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPolicija: pulcēšanās divu mājsaimniecību ietvaros atļauta tikai ārā
Policija: pulcēšanās divu mājsaimniecību ietvaros atļauta tikai ārā
12/04/2021

Turpinot kontrolēt, vai pilsētā tiek ievēroti noteiktie ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai, Jelgavas pilsētas Pašvaldības policija pagājušajā nedēļā par neatļautu vairāku mājsaimniecību pulcēšanos telpās sastādījusi 10 lēmumus, soda naudā piemērojot 510 eiro. Policija uzsver: joprojām ir aizliegti privāti pasākumi un privāta pulcēšanās, izņemot pasākumus divu mājsaimniecību ietvaros līdz 10 personām ārā.

Pašvaldības policijas pārstāve Sandra Matulēna informē, ka arī pagājušajā nedēļā policija fiksējusi vairākas neatļautas pulcēšanās. “Lai gan ārkārtējā situācija valstī no 7. aprīļa ir atcelta, joprojām spēkā ir virkne ierobežojumu, tostarp pulcēšanās. Proti, saskaņā ar grozījumiem Ministru kabineta noteikumos šobrīd joprojām aizliegti privāti pasākumi un privāta pulcēšanās, izņemot pasākumus divu mājsaimniecību ietvaros, kas notiek ārā, līdz 10 personām. Jāuzsver, ka pulcēšanās divu mājsaimniecību ietvaros līdz desmit personām ir atļauta tikai ārā, taču daļa iedzīvotāju noteikumu par divām mājsaimniecībām attiecina arī uz pulcēšanos telpās,” skaidro S.Matulēna. Viņa norāda, ka par neatļautu pulcēšanos iekštelpās, kad visbiežāk kompānijā tiek lietots alkohols, Pašvaldības policija piecām personām piemērojusi katrai 50 eiro sodu, četrām – 40 eiro, bet vienai personai – 100 eiro.

 

S.Matulēna stāsta, ka policija pagājušajā nedēļā veikusi pārrunas ar vairākām jauniešu kompānijām, kas pulcējās pilsētas parkos un kāpņutelpās. Arī jaunieši pieņēmuši, ka šobrīd drīkst pulcēties līdz desmit personām. Viņiem izskaidrots, ka pulcēšanās ir atļauta ārā divu mājsaimniecību ietvaros. “Aizvadītajā naktī īsi pēc pusnakts jauniešu kompānija Katoļu ielā pamanīta pilsētas videonovērošanas kamerās. Policija tur sastapa piecus jauniešus, tostarp vienu nepilngadīgu, kuri paskaidroja, ka ir radinieki un dodas uz faktisko dzīvesvietu,” stāsta S.Matulēna. Pēc personu datu pārbaudes un pārrunām jaunieši devās prom.

 

Pagājušajā nedēļā Pašvaldības policija, saņemot sūdzības, pārbaudījusi arī vairākas tirdzniecības vietas, kur, iespējams, tiekot pārkāpti pulcēšanās ierobežojumi. Pārkāpumi gan netika konstatēti, un tirdzniecības vietu vadība norādījusi, ka pircēju skaits telpās tiek regulēts gan ar groziņiem, gan arī izmantojot elektronisko apmeklētāju uzskaites sistēmu.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē