19.3 °C, 1.3 m/s, 72.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaPolicija turpina kontrolēt distances ievērošanu un pulcēšanos
Policija turpina kontrolēt distances ievērošanu un pulcēšanos
22/04/2020

Gan Jelgavas pilsētas Pašvaldības policija, gan Valsts policija ārkārtējās situācijas laikā pastiprināti veic preventīvās pārbaudes par aizliegumu un ierobežojumu neievērošanu, kā arī katru dienu apseko pašizolācijā un karantīnā esošos jelgavniekus. Pašvaldības policija aizvadītajā nedēļā par drošības prasību pārkāpumiem nav sastādījusi nevienu administratīvā pārkāpuma protokolu, bet policisti veikuši preventīvas pārrunas, savukārt Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde Zemgalē uzsākusi septiņas administratīvās lietvedības par iespējamiem ārkārtējās situācijas ierobežojumu pārkāpumiem, bet trim jauniešiem piemērots naudas sods par distances neievērošanu.

 

Viens no Pašvaldības policijas uzdevumiem ārkārtējās situācijas laikā ir apsekot pašizolācijā un karantīnā esošos jelgavniekus. Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijas pārstāve Sandra Reksce norāda, ka šis darbs tiek darīts katru dienu un līdz šim nav izteikts neviens aizrādījums par noteikumu neievērošanu. “Jelgavnieki, kuri uzturas pašizolācijā vai karantīnā, pret to izturas ļoti atbildīgi un ievēro visas drošības prasības. Viņi apzinās, ka policija katru dienu viņus pārbaudīs,” stāsta S.Reksce.

 

Tāpat Pašvaldības policija pastiprinātu uzmanību šobrīd pievērš biežākajām pulcēšanās vietām – skolu sporta laukumiem, pilsētas parkiem, skvēriem, kā arī daudzdzīvokļu māju pagalmiem, kur varētu notikt pulcēšanās. Aizvadītajā nedēļā dažādas pulcēšanās vietas apsekotas 105 reizes. “Par pulcēšanās pārkāpumiem Pašvaldības policijai aktīvi ziņo arī iedzīvotāji – aizvadītajā nedēļā saņemti teju 50 zvani. Policija saņem zvanus par to, ka veikalā starp pircējiem netiek ievērota distance, par to, ka ārzemju studenti pulcējas pie studentu viesnīcas, par to, ka jaunieši pulcējas ar automašīnām Sporta ielas stāvlaukumā un citus,” stāsta S.Reksce.

 

Gan Pašvaldības policijā, gan Valsts policijā norāda, ka visgrūtāk ar savstarpējo divu metru distances ievērošanu klājas jauniešiem. “Aizvadītajās brīvdienās Zemgales reģionā trīs 20 gadus veciem jauniešiem par šo pārkāpumu ir sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli, katram no viņiem piemērojot 10 eiro lielu naudas sodu, bet pret piecām nepilngadīgām personām ir uzsākta administratīvā lietvedība,” stāsta Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa, papildinot, ka 17. aprīlī uzsākta administratīvā lietvedība par gadījumu, kad kāda 1993. gadā dzimusi persona, kura pēc atgriešanās no ārzemēm bija mainījusi pašizolācijas vietu un par to nebija informējusi policiju, kā to paredz Ministru kabineta noteikumi.

 

Jāņem vērā, ka Administratīvo pārkāpumu kodekss par ārkārtējās situācijas vai izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu paredz naudas sodu fiziskām personām no 10 līdz 2000 eiro, bet juridiskām personām – no 140 līdz 5000 eiro.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē