22.8 °C, 1.9 m/s, 64.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSociālais atbalstsPolitiski represētajām personām pabalstu izmaksās novembrī
Politiski represētajām personām pabalstu izmaksās novembrī
24/10/2022

Jelgavas pašvaldība politiski represētajām personām reizi gadā – novembrī, līdz ar Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienu – piešķir pabalstu 50 eiro apmērā. Tiem politiski represētajiem, kuri pabalstu saņēma pagājušajā gadā, šogad tas tiks pārskaitīts automātiski līdz 30. novembrim, bet, lai saņemtu pabalstu pirmo reizi, politiski represētajai personai līdz 25. novembrim ar iesniegumu jāvēršas Sociālo lietu pārvaldē Pulkveža Oskara Kalpaka ielā 9.

Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes vadītājas vietniece Jeļena Laškova skaidro – ja persona šo pabalstu ir saņēmusi 2021. gadā, atkārtots iesniegums pabalsta saņemšanai nav nepieciešams. Pabalsts tiks izmaksāts, pamatojoties uz 2021.  gadā iesniegto iesniegumu, un pārskaitīts līdz 30. novembrim. Tiesa gan, ja gada laikā kredītiestādes maksājumu vai pasta norēķinu sistēmas konts ir mainīts, politiski represētajai personai par izmaiņām rakstiski jāinformē Jelgavas Sociālo lietu pārvalde, lai savlaicīgi un precīzi pārskaitītu pabalstu adresātam.

 

Lai saņemtu pabalstu pirmo reizi, personai jāvēršas Jelgavas Sociālo lietu pārvaldē Pulkveža Oskara Kalpaka ielā 9, 115. kabinetā, kur jāuzraksta iesniegums un jāuzrāda personu apliecinošs dokuments un attiecīgo statusu apliecinošs dokuments. Iesniegumā lūgums norādīt arī savu kontakttālruni, lai neskaidrību gadījumā ar personu var sazināties. Pabalsts tiek pārskaitīts pabalsta pieprasītāja iesniegumā norādītajā kredītiestādes maksājumu vai pasta norēķinu sistēmas kontā.

 

Jāpiebilst, ka pagājušajā gadā pašvaldība pabalstu 50 eiro apmērā izmaksāja 212 politiski represētajām personām.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē