18.7 °C, 2.4 m/s, 79.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaPoļu kultūras dienas Jelgavā 2019
Poļu kultūras dienas Jelgavā 2019
20/11/2019

Latvijas Poļu Savienības Jelgavas nodaļa no 23. līdz 30.novembrim priecēs Jelgavas iedzīvotājus un pilsētas viesus ar dažādiem pasākumiem Poļu kultūras dienu ietvaros. Plānotie pasākumi popularizēs un veicinās poļu kultūras atpazīstamību un attīstību Jelgavā, palīdzēs saglabāt nacionālo identitāti un kultūras mantojumu, kā arī iezīmēs biedrības 30.jubilejas gadskārtu.

Poļu kultūras dienas atklātas 23.novembrī pulksten 10 Sabiedrības integrācijas pārvaldē (Skolotāju iela 8) ar atvērto durvju dienu Poļu valodas klubā. Klubs piedāvā iegūt poļu valodas pamazināšanas, kā arī iepazīt poļu kultūru un tradīcijas. Jaunajā 2019./2020.mācību gadā biedrība aicina pieteikt gan bērnus (skolēnus), gan pieaugušos kluba nodarbībām bez maksas. 

 

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, visas nedēļas garumā no 23.novembra līdz 1.decembrim bistro “Silva” (Driksas iela 9) īstiem gardēžiem piedāvās poļu nacionālās virtuves prezentāciju “Smacznego”.

 

25.novembrī pulksten 17 Sabiedrības integrācijas pārvaldē (Skolotāju iela 8, 1.stāvs) notika izstādes  “Neatkarības sievietes” atklāšana, kuru izveidojis Polijas Vēstures muzejs ar Polijas Republikas Ārlietu ministrijas atbalstu. Izstāde iepazīstina ar dažu desmitu sieviešu dzīvesgājumiem, kuras darbojoties dažādos virzienos – politikā, zinātnē, izglītībā, ekonomikā un militārajā jomā, mainīja atsevišķu cilvēku, vietējo sabiedrību un visas poļu sabiedrības likteņus. Izstādē tiks eksponēti arī trīs Latvijas poļu sieviešu likteņi, kuras spēlēja nozīmīgu lomu Latvijas un Polijas pēdējā gadsimta politiskajā, sabiedriskajā un kultūras dzīvē. Izstāde “Neatkarības sievietes” būs apskatāma līdz 6.decembrim Sabiedrības integrācijas pārvaldes darba laikā.

 

Svinīgs Poļu kultūras dienu noslēguma koncerts par godu Polijas Republikas un Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas gadadienām un atzīmējot Latvijas Poļu Savienības Jelgavas nodaļas 30.jubileju notiks 30.novembrī pulksten 14 Jelgavas Kultūras nama Lielajā zālē.

 PL nedela afisa 2019.JPG

 

 

Visi pasākumi Poļu kultūras dienu ietvaros ir bez maksas.

    

Organizē: Latvijas Poļu Savienības Jelgavas nodaļa un Jelgavas pilsētas pašvaldība.

   

Atbalsta:  Jelgavas JPPI “Kultūra”,  Polijas Republikas vēstniecība Latvijā,  bistro “SILVA”, sabiedriskais fonds “Pomoc Polakom na Wschodzie” un  Latvijas Poļu Savienība.

 

Organizatori informē – pasākuma laikā var notikt filmēšana un fotografēšana. Uzņemtais materiāls var tikt reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.