23.4 °C, 1.8 m/s, 60.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPoļu kultūras dienās veicinās kultūras atpazīstamību
Poļu kultūras dienās veicinās kultūras atpazīstamību
09/10/2018

Latvijas Poļu Savienības Jelgavas nodaļa no 6. līdz 15. oktobrim priecēs Jelgavas iedzīvotājus un pilsētas viesus ar dažādiem pasākumiem “Poļu kultūras dienas Jelgavā 2018” ietvaros. Ieplānotie pasākumi popularizēs un veicinās poļu kultūras atpazīstamību un attīstību Jelgavā, palīdzēs saglabāt viņu nacionālo identitāti un kultūras mantojumu.

Pasākums tiks atklāts 6. oktobrī pulksten 11 Sabiedrības integrācijas pārvaldē (Skolotāju iela 8) ar atvērto durvju dienu Poļu valodas klubā. Klubs piedāvā iegūt poļu valodas pamazināšanas, kā arī iepazīt poļu kultūru un tradīcijas. Jaunajā 2018./2019. mācību gadā biedrība aicina pieteikt gan bērnus (skolēnus), gan pieaugušos kluba nodarbībām bez maksas. 

 

Visas nedēļas garumā, no 8. līdz 14. oktobrim, bistro „Silva” (Driksas iela 9) īstiem gardēžiem piedāvās poļu nacionālās virtuves prezentāciju „Smacznego”.

 

Par godu Polijas neatkarības atjaunošanas 100. gadadienai, svinīgs pasākums notiks 13. oktobrī pulksten 13, Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā.(Akadēmijas iela 10) Pasākumā piedalīsies Latvijas Poļu Savienības Jelgavas nodaļas bērnu ansamblis „Sloviček”, Rēzeknes sieviešu poļu koris “Jutrzenka”, Senās mūzikas un deju ansamblis „Capella Antiqua Bialostociensis” no Belostokas Polijā un Jelgavas Mūzikas vidusskolas akordeonu duets Anta Puķīte un Darja Grišina.

 

15. oktobrī  pulksten 17, Sabiedrības integrācijas pārvaldē (Skolotāju iela 8, 3.stāvs) notiks izstādes „Juzefam Pilsudskim – 150” atklāšana. Izstādē apkopotas vēstures liecības par J. Pilsudski kā Polijas valsts pamatlicēju un Polijas armijas dibinātāju. Pirmā Pasaules kara laikā viņš kļuva par Polijas politikā nozīmīgu personu, kā arī svarīgu figūru Eiropas politikā. Pilsudskis bija arī poļu revolucionārs un karavadonis. Latvijas Brīvības cīņu laikā J. Pilsudskis atbalstīja Latvijas neatkarības ideju, un 1922. gadā saņēma augstāko Latvijas militāro apbalvojumu – I šķiras Lāčplēša Kara ordeni.

  

Izstāde būs apskatāma līdz 26. oktobrim Sabiedrības integrācijas pārvaldes zālē, pārvaldes darba laikā.

 

    Visi pasākumi Poļu kultūras dienu ietvaros ir bez maksas.

 

Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

 

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldība

 

  1. Informācija sagatavota
    Jelgavas pilsētas pašvaldības
    Sabiedrisko attiecību pārvaldē