20.8 °C, 1.9 m/s, 75.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPopulārākie 2020. gadā Jelgavā reģistrēto bērnu vārdi – Sofija un Edvards
Populārākie 2020. gadā Jelgavā reģistrēto bērnu vārdi – Sofija un Edvards
18/01/2021

Aizvadītajā gadā meitenēm visbiežāk dotais vārds ir Sofija, bet puišiem – Edvards, liecina Jelgavas Dzimtsarakstu nodaļas apkopotā statistika par 2020. gadu.

Vārds Sofija pagājušajā gadā dots 13 meitenēm, kuras reģistrētas Jelgavas Dzimtsarakstu nodaļā. Jāpiebilst, ka Sofija populārākais vārds bija arī gadu iepriekš – 2019. gadā to vecāki bija devuši 11 meitenēm, tikpat meitenēm bija dots vārds Alise, kas aizvadītajā gadā ir tikai piektais populārākais. 2020. gadā otrs populārākais meitenēm dotais vārds ir Amēlija (10 meitenēm), trešais populārākais  – Estere (deviņām meitenēm), ceturtais – Paula (astoņām meitenēm), piektais – Alise, Marta, Stefānija un Rūta (katrs septiņām meitenēm).

 

Zēniem, kuri reģistrēti Jelgavas Dzimtsarakstu nodaļā, aizvadītajā gadā visbiežāk dots vārds Edvards – desmit puišiem, tostarp vienam tas ir otrais vārds. Jāpiebilst, ka 2019. gadā Edvards populārāko puišu vārdu vidū nebija iekļuvis. Pērn otrs zēniem visbiežāk dotais vārds ir Roberts, kas arī 2019. gadā bija otrs populārākais. Trešajā vietā aizvadītajā gadā ierindojas Kārlis – šāds vārds dots deviņiem puišiem, tostarp vienam tas ir otrais vārds. Arī Kārlis 2019. gadā nebija starp populārākajiem. Aizvadītajā gadā ceturtais populārākais vārds puišiem ir Jēkabs, kas dots septiņiem zēniem. Tāpat populārāko vārdu vidū iekļuvuši puišu vārdi Marks, Kristaps, Markuss (katrs dots sešiem puišiem), Gustavs, kas kā vienīgais vārds izvēlēts pieciem puišiem, bet kā otrais vārds – diviem. Jāpiebilst, ka Markuss bija populārākais vārds 2019. gadā (12 zēniem).

 

 

Infografika: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē