2.3 °C, 4.2 m/s, 90.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPopulārākie bērnu vārdi Jelgavā aizvadītajā gadā – Anna un Gustavs
Populārākie bērnu vārdi Jelgavā aizvadītajā gadā – Anna un Gustavs
11/01/2024

Jelgavas valstspilsētas un novada Dzimtsarakstu nodaļa apkopojusi statistiku par aizvadīto gadu. Nodaļā pērn reģistrēti 429 mazie jelgavnieki. Visbiežāk dotais vārds meitenēm ir Anna, bet zēniem – Gustavs.

Dzimtsarakstu nodaļā 2023. gadā reģistrēti 429 mazie jelgavnieki – 215 meitenes un 214 zēni. Jāpiebilst, ka pagājušā gada janvārī sāka strādāt jaunizveidotā divu pašvaldību kopīgā iestāde “Jelgavas valstspilsētas un novada Dzimtsarakstu nodaļa. Nodaļā kopumā veikti 682 dzimšanas reģistri, tostarp 208 bērni deklarēti Jelgavas novadā, bet 45 jaundzimušie deklarēti citā pašvaldībā.

235 no nodaļā reģistrētajiem bērniem ir pirmais bērns ģimenē, 262 – otrais bērns ģimenē, 122 – trešais bērns, 45 – ceturtais bērns, 10 – piektais bērns, viens – sestais bērns, divi – septītais bērns, trīs – astotais, viens – devītais un viens – trīspadsmitais bērns ģimenē.

Pēc Dzimtsarakstu nodaļas datiem, pagājušajā gadā populārākais vārds, ko vecāki devuši meitenēm Jelgavas pilsētā, ir Anna (dots sešām meitenēm), Amēlija, Marta, Dārta (katrs dots piecām meitenēm) un Mia, Emīlija, Estere, Keita, Paula, Odrija (katrs dots četrām meitenēm). Populārākais Dzimtsarakstu nodaļā reģistrētais vārds zēniem Jelgavā aizvadītajā gadā bija Gustavs (dots pieciem zēniem) un Emīls, Deniss, Kristiāns un Roberts (katrs dots četriem zēniem). Jāpiebilst, ka aizvadītajā gadā Dzimtsarakstu nodaļā Jelgavā reģistrēts arī viens Jānis.

2022. gadā populārākie Jelgavā reģistrēto bērnu vārdi meitenēm bija Emīlija, bet zēniem – Ralfs, 2021. gadā – Sofija un Roberts, 2020. gadā – Sofija un Edvards, 2019. gadā – Sofija un Markuss.

Jāatgādina, ka pagājušajā gadā Jelgavas slimnīcas Dzemdību un ginekoloģijas nodaļā piedzima 781 bērns – 399 meitenes un 382 zēni, tostarp 11 dvīņu pāri, un tas ir pēdējos piecos gados lielākais piedzimušo dvīņu skaits. Visvairāk bērniņu aizvadītajā gadā slimnīcā piedzimuši jūlijā – 89, tostarp četri dvīņu pāri, maijā (73 jaundzimušie) un martā, kad pasaulē nāca 69 mazuļi. Jelgavas slimnīcā pasaulē nākuši gan mazie jelgavnieki, gan arī bērni, kuru mājas ir tuvākajos novados un pilsētās.