17 °C, 2.8 m/s, 71.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrība“Prāta vētrai” veltīto skulptūru novērtē arī pati grupa
“Prāta vētrai” veltīto skulptūru novērtē arī pati grupa
01/07/2020

Jau teju divas nedēļas Pasta salā apskatāms smilšu skulptūru parks, kura darbi šogad nav tapuši mākslinieku savstarpējā konkurencē, bet bet gan kā veltījums Jelgavas pilsētai un tās vēsturei izstādes formā. Smilšu mākslas stāstu par pilsētas notikumiem un personībām noslēdz īpaša skulptūra, kurā attēloti zināmie jelgavnieki – grupa “Prāta vētra“. Darbs izpelnījies lielu uzmanību gan no parka apmeklētājiem, gan sociālajos tīklos, tostarp no pašas grupas, ģitāristam Jānim Jubaltam to apskatot arī klātienē.

Liels prieks un gods, stāvot blakus “Prāta vētras” smilšu skulptūrai dzimtajā Jelgavā! Izskatās fantastiski – dabā daudz iespaidīgāk, nekā fotogrāfijās, kuras mums sūtīja tie, kas jau to aplūkojuši. Draugi joko, ka beidzot mums piemineklis kā bītliem Liverpūlē,” par tēlnieku Donata Mockus un Ineses Valteres darbu izsakās grupas dalībnieks J.Jubalts. Savu viesošanos Pasta salas smilšu skulptūru parkā mūziķis iemūžinājis arī video.

 

“Par pamatu skulptūrai ņēmām grupas 2015. gada tūres foto, pagriežot to spoguļskatā, lai darbs labi iederētos kopējā parka kompozīcijā. Smiltīs precīzi attēlot sejas vaibstus ir liels izaicinājums, jo ļoti daudz jāstrādā ar materiālu, kurš ne vienmēr šādam darbam ir pateicīgs. Noteikti vieglāk ir sejas veidot, skatoties uz pašu cilvēku, jo tad var vērot kā krīt gaisma, kā seja izskatās no dažādiem rakursiem, bet, protams, tiecamies maksimāli veiksmīgi attēlot grupas dalībniekus. Mūsu uzdevums šajā gadā savā ziņā līdzinās darbam pie demo skulptūras, kad attēlu pārveido par telpisku darbu,” par “Prāta vētrai” veltītās skulptūras tapšanu stāsta mākslinieks D.Mockus.

 

Smilšu skulptūru parks atvērts katru dienu no pulksten 10 līdz 20, tostarp brīvdienās un svētku dienās. Ieejas maksa – 2 eiro pieaugušajiem, 1 eiro skolēniem, studentiem, pensionāriem un invalīdiem, bet bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja ir bez maksas. Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs, kā arī internetā www.bilesuparadize.lv vai kasē Pasta salā pie smilšu skulptūru parka ieejas.

 

 

Foto: Brainstorm un Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē