14.6 °C, 0.8 m/s, 88.9 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaPrecizēts Jelgavas pilsētas 2020.gada budžeta projekts
Precizēts Jelgavas pilsētas 2020.gada budžeta projekts
27/01/2020

Turpinot pilnveidot Jelgavas pilsētas budžeta projektu un vēlreiz izvērtējot iespējas, Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš uzdevis pašvaldības administrācijai 2020. gada budžeta projektā saglabāt pašvaldības līdzfinansējumu privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm iepriekšējā gada apjomā, proti, 200 eiro mēnesī par 5 un 6 gadus veciem bērniem līdz 1. jūnijam. Tāpat rasta iespēja šogad par 30 eiro palielināt pašvaldības finansējumu auklēm un piešķirt finansējumu 60 tūkstošu eiro apmērā Jelgavas 5. vidusskolas gaiteņu remontam.

Pagājušajā nedēļā komitejās izskatot pilsētas budžeta projektu, deputātiem tika piedāvāts privāto bērnudārzu līdzfinansējuma aprēķins atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem tādā apmērā, kādas ir vidējās izmaksas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs, proti, 220 eiro bērniem vecumā no pusotra līdz 4 gadiem un 150 eiro 5 un 6 gadus veciem bērniem. 2018. gadā viena 5 un 6 gadus veca bērna izglītošanās vidējās izmaksas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs bija 134 eiro mēnesī, 2019. gadā – 139 eiro mēnesī. Jelgavas pilsētas pašvaldības iniciatīva 2018. gadā privātajiem bērnudārziem palielināt līdzfinansējumu līdz 200 eiro mēnesī bija saistīta ar nolūku atbalstīt un veicināt izglītības kvalitātes celšanu bērniem tik svarīgajā pirmsskolas izglītības iegūšanas posmā un sniegt atbalstu vecākiem.

 

Jāpiebilst, ka gan pašvaldības, gan privātās pirmsskolas izglītības iestādes par 5 un 6 gadus veciem bērniem saņem arī valsts budžeta mērķdotāciju pedagogu atalgojumam, līdz ar to šī vecuma bērnu izglītošana arī pašvaldībai izmaksā lētāk. Privāto bērnudārzu audzēkņu vecākiem jāņem vērā, ka, veicot aprēķinus par vidējām izmaksām pašvaldības bērnudārzā, tajās tiek iekļauti arī pašvaldības veiktie kapitālieguldījumi bērnudārzu infrastruktūrā un tās uzturēšanas izmaksas, ieskaitot baseinus un rehabilitācijas telpas.

 

Ņemot vērā, ka izglītības kvalitātes nodrošināšana pirmsskolas izglītības iestādēs ir atšķirīga, šobrīd deputātiem tiek piedāvāts balsot par līdzšinējā līdzfinansējuma saglabāšanu līdz 1. jūnijam. Līdz tam pašvaldības speciālistiem jāizstrādā pirmsskolas izglītības kvalitātes vadlīnijas, kuru izpilde nākamajā mācību gadā būs galvenais kritērijs pašvaldības palielinātā līdzfinansējuma saņemšanai.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē