20 °C, 2.8 m/s, 60.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPrioritātes šogad: iekštelpu pārbūve un teritorijas labiekārtošana
Prioritātes šogad: iekštelpu pārbūve un teritorijas labiekārtošana
26/04/2022

Pagājis gandrīz gads, kopš sākta Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas Meiju ceļā 9 rekonstrukcija. “Ir noslēgušies ar ēkas konstruktīvo daļu, stabilitāti un drošību saistītie darbi, izbūvēti ārējie inženierkomunikāciju tīkli, pilnīgi jaunas ventkameras uz ēkas jumta un nomainīts jumta segums. Šobrīd tiek siltināta fasāde, bet drīzumā sāksies intensīvi iekšdarbi un teritorijas labiekārtošana, kas ir šā gada prioritātes,” stāsta pilnsabiedrības “3A” atbildīgais būvdarbu vadītājs Ralfs Jurgens. Skolēni ēkā varēs atgriezties 2023. gada septembrī.

Foto: Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola no ārpuses jau ieguvusi jaunu izskatu. Ēkai nomainīti un no jauna izbūvēti 254 logi, ēka tiek siltināta, izmantojot ventilējamo fasāžu sistēmu, kas ir vizuāli izteiksmīgāka, ar augstāku mehānisko un triecienu noturību un ilgmūžīgāka par plānkārtas apmetuma sistēmu. Uz skolas jumta izbūvētas divas ventkameras, un uz vienas no tām atradīsies observatorija. Plānots, ka dati no tās tiks ievākti attālināti, izmantojot modernās tehnoloģijas.

 

Vidusskolas ēka Meiju ceļā 9 ekspluatācijā nodota 1979. gadā, un būtiski remontdarbi tajā līdz šim nebija veikti. Taču tagad skola piedzīvo būtiskas pārmaiņas, kas skolēniem jau no 1. klases sniegs iespēju mūsdienīgā mācību vidē apgūt informācijas tehnoloģiju, inženierzinātņu un humanitāro zinātņu pamatus.

 

Būvdarbu vadītājs stāsta, ka objektā ir paveikti aptuveni 30 procenti no plānotās pārbūves. Līdz šim īstenota apjomīga demontāža un būvdarbi, kas saistīti ar ēkas konstruktīvo risinājumu nodrošināšanu, kā arī ārējo inženiertīklu izbūve skolas teritorijā un to pieslēgšana pilsētas tīkliem. “Demontējām vecās sienas, grīdas. Piemēram, no pagrabstāva palika tikai karkass – tas ir pilnībā pārbūvēts, sakārtota arī hidroizolācija, lai pagrabstāvā neveidotos mitrums. Tieši mitruma dēļ līdz šim tur nevarēja izmantot lielāko daļu telpu. Tagad pagrabstāvā ir jauns telpu plānojums – ar klasēm, aerobikas zāli, trenažieru zāli, papildu ģērbtuvēm,” atklāj R.Jurgens.

 

Pašlaik tiek siltināta ēkas fasāde, un jau var redzēt, kā skola izskatīsies no ārpuses. “Tā kļūst vizuāli izteiksmīgāka. Plānojam, ka līdz jūnija sākumam būs nosiltināta visa ēka,” tā R.Jurgens. Viņš atklāj, ka aizķeršanos darbā radījis būvprojekts. “Uzsākot darbu, sapratām, ka tajā ir daudz neprecizitāšu, un būvprojekts tika pilnībā pārstrādāts. Nupat esam saņēmuši jauno versiju un ar pilnu jaudu varam uzsākt būvdarbus ēkā,” stāsta R.Jurgens, papildinot, ka zināmas problēmas rada arī būvniecības materiālu cenu kāpums un to pieejamība. “Ar Jelgavas pašvaldību saskaņojam darbus un izskatām finansiālās iespējas. Papildu finanšu līdzekļi noteikti būs nepieciešami, piemēram, būvmateriāliem cenas šobrīd augušas vidēji par 30 procentiem, bet metālam, alumīnijam un stiklam – pat par vairāk nekā 100 procentiem,” tā būvdarbu vadītājs. Tikpat aktuāla problēma ir materiālu piegāde. Ja līdz šim, piemēram, ģipškartonu varēja saņemt nedēļas laikā, tad pašlaik jāgaida pat mēnesis. “Līdz ar to ir sarežģīti plānot darbu, taču gādājam, lai tas neapstātos,” papildina R.Jurgens. Šobrīd objektā nodarbināti vairāk nekā 50 cilvēku, bet jau maijā strādājošo skaits varētu pieaugt līdz 80.

 

Galvenais būvdarbu vadītājs stāsta, ka šogad lielākais akcents tiek likts uz telpu pārbūvi, tāpat līdz rudenim jālabiekārto teritorija ap skolu. Jau drīzumā taps bruģēts laukums pie skolas, kur siltā laikā varēs notikt dažādi pasākumi, skolas pagalmā mazāko klašu skolēniem tiks izbūvēts rotaļlaukums ar gumijas segumu, pagalmā būs laukums āra nodarbībām, piemēram, ceļu satiksmes noteikumu apgūšanai, kā arī amfiteātris zaļajā klasē, kur arī varēs notikt nodarbības, bet pie skolas galvenās ieejas paredzēta plaša segta velonovietne. Tāpat līdz rudenim jāiesēj zāliens.

 

Vidusskolas ēka tiek rekonstruēta, īstenojot divus Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētus projektus – “Jelgavas pilsētas pašvaldības izglītības iestādes “Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola” energoefektivitātes paaugstināšana” un “Mācību vides uzlabošana Jelgavas Valsts ģimnāzijā un Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā”. Saskaņā ar iepirkumu būvdarbus veic pilnsabiedrība “3A”, un tie uzsākti pagājušā gada maijā. Sākotnējās būvdarbu izmaksas tika plānotas 8,4 miljoni eiro, kas ietver ERAF finansējumu, valsts budžeta dotāciju un Jelgavas pašvaldības līdzfinansējumu, taču šobrīd tiek precizēta dokumentācija, lai izskatīšanai Jelgavas domes sēdē gatavotu lēmumprojektu par papildu līdzekļu piešķiršanu. Tehnoloģiju vidusskolas būvprojekta jauno redakciju izstrādāja SIA “Ozola un Bula, arhitektu birojs”, bet būvuzraudzību nodrošina SIA “Prokrial”.

 

Intensīvi būvdarbi notiek telpās – tiek izbūvētas jaunas mācību klases, iekšējā ventilācijas sistēma, elektrotīkli, ūdens un kanalizācijas sistēma, kā arī pilnīgi jauna apkures sistēma. Šogad jābūt izbūvētām visām inženierkomunikācijām skolas trijos stāvos un pagrabstāvā un pabeigtiem iekšdarbiem.

 

Virs skolas daļas divstāvu līmenī, kas savieno sporta zāli un mācību klašu korpusu, ir izbūvēts 3. stāvs – tajā atradīsies plaša “gudrā klase”, kurā skolēni varēs iepazīt tehnoloģijas. Līdzās uz aktu zāles jumta tiks uzstādītas saules baterijas, lai saražotu enerģiju skolas vajadzībām. Skolēni praktiski varēs apgūt, kā izmantot atjaunojamos enerģijas resursus. Arī iekārtas “gudrajā klasē” varēs darbināt ar saules enerģiju. 

 

Skolas pagalmā uzcelta 70 kvadrātmetru plaša jaunbūve. Tajā atradīsies mācību darbnīca, kurā skolēni varēs metināt, frēzēt, būvēt elektroautomobiļus un salabot savu velosipēdu. Ēkā paredzēts uzstādīt telferu ar celtspēju līdz trim tonnām.

 

Lai nodrošinātu vides pieejamību, pie skolas pagalma pusē ir izbūvēts lifts. Ar to varēs nokļūt visos ēkas stāvos, tostarp pagrabstāvā, un būs arī izeja uz skolas pagalmu no ēkas 1. stāva. Līdz šim skolā lifta nebija. Tāpat ēkas 1. stāvā būs tualetes, kas piemērotas cilvēkiem ar kustību traucējumiem, bet pagrabstāvā – arī dušas telpa.

 

Praktiski visos skolas stāvos ir iebetonēta jauna grīda, un tikko būvnieki visām kāpnēm izbūvējuši jaunus pakāpienus. Kāpnēm būs arī jaunas margas. “Arhitekti uzstāj, ka ēkā ir jāsaglabā kāds vēsturiskais akcents, tāpēc visos skolas gaiteņos tiks atjaunots vēsturiskais grīdas segums – betona mozaīka,” stāsta būvdarbu vadītājs Ralfs Jurgens.

 

Skolas priekšā izbūvēts panduss, lai ēkā ērti var iekļūt arī personas ar kustību traucējumiem, cilvēki ratiņkrēslā un vecāki ar bērnu ratiņiem. Tas ir 1,2 metrus plats, un gar abām malām būs margas divos līmeņos. Panduss sadalīts divos posmos, un pa vidu būs neliels bruģēts atpūtas laukums, kuru skola varēs izmantot arī saviem pasākumiem.

 

Vērienīgu pārbūvi piedzīvojis pagrabstāvs, un tas sniegs iespēju maksimāli izmantot plašās telpas, kuras līdz šim apdzīvotas daļēji. “Pēc demontāžas palika tikai karkass, bet tagad tur izveidotas jaunas telpas ar logiem. Milzīgs darbs bija hidroizolācijas sakārtošana, lai pagrabstāvā vairs nebūtu problēmu ar mitrumu,” stāsta būvdarbu vadītājs Ralfs Jurgens. Pagrabstāvā būs klašu telpas, IT centrs, ģērbtuves, aerobikas zāle, trenažieru zāle un saimnieciskās telpas.

 

Arī sporta zāle piedzīvos vērienīgas pārmaiņas – zālē tiks uzstādīts speciāli sportošanai paredzēts grīdas segums ar FIBA sertifikātu, bet griestiem atrasts akustisks risinājums, lai nepieciešamības gadījumā plašajā sporta zālē aizvadītu arī citus pasākumus. Jāpiebilst, ka būvdarbu gaitā sporta zālei izbūvēta atsevišķa ieeja.

 

Pretim skolai Meiju ceļā 44 līdz Jāņiem būs izbūvēts lab­iekārtots stāvlaukums 30 automašīnām. Stāvlaukums būs arī skolas iekšpagalmā pretim atjaunotajam stadionam, savukārt, pārbūvējot skolas priekšu, tiks izveidotas stāvvietas, kur vecāki varēs izlaist bērnus, netraucējot satiksmi Meiju ceļā.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē