23.4 °C, 1.8 m/s, 60.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPašvaldībaPrivātīpašumiem piegulošās ietves jāuztur kārtībā
Privātīpašumiem piegulošās ietves jāuztur kārtībā
05/01/2021

Turpinoties ziemīgiem laikapstākļiem, kad gaidāma snigšana un regulāri apledo ietves un ceļi, privātmāju īpašniekiem tiek atgādināts, ka īpašumam piegulošās ietves ir jāuztur kārtībā. Ziemas periodā ir jāveic savam īpašumam piegulošo ietvju attīrīšana no sniega un slīdamības novēršana.

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” atbild tikai par tām ietvēm, kas ir pašvaldības apsaimniekošanā. Savukārt, saskaņā ar Jelgavas pilsētas pašvaldības saistošajiem noteikumiem, gan juridiskas personas, gan fiziskas personas ir atbildīgas par savam privātīpašumam piegulošo publiskā lietošanā esošo ietvju uzturēšanu līdz brauktuves malai.

 

Fiziskām personām ir jāveic privātīpašumam piegulošo publiskā lietošanā esošo ietvju uzturēšana līdz 5 metriem, bet juridiskām personām – līdz 10 metriem no zemesgabala robežas. Tas nozīmē, ka arī ziemas periodā ir jāveic savam īpašumam piegulošo ietvju attīrīšana no sniega un slīdamības novēršana.

Lai veicinātu iedzīvotāju dalību pilsētas infrastruktūras uzturēšanā, privātmāju īpašnieki bez maksas var saņemt 25 kilogramus smilts-sāls maisījuma, ko ziemas sezonā izmantot ietvju kaisīšanai. Pieteikties smilts maisījuma piegādei var, zvanot Pašvaldības operatīvās informācijas centram pa iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787 un nododot savu kontaktinformāciju – vārdu, uzvārdu, adresi, tālruņa numuru.

 

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta; “Pilsētsaimniecība”

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē