17.3 °C, 2.2 m/s, 81.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPrivātmāju iedzīvotājiem un nelieliem uzņēmumiem jauns pakalpojums- konteiners izlietotā papīra, plastmasas un metāla iepakojuma uzkrāšanai
Privātmāju iedzīvotājiem un nelieliem uzņēmumiem jauns pakalpojums- konteiners izlietotā papīra, plastmasas un metāla iepakojuma uzkrāšanai
12/09/2018

SIA “Jelgavas komunālie pakalpojumi” privātmāju iedzīvotājiem un nelieliem uzņēmumiem piedāvā jaunu pakalpojumu – konteineru izlietotā papīra, plastmasas un metāla iepakojuma uzkrāšanai. Konteiners un tā izvešana būs bez maksas.

Privātmāju īpašniekiem un mazajiem uzņēmumiem jau divus gadus tiek nodrošināti bezmaksas stikla šķirošanas konteineri un to izvešana, un tas ir pieprasīts pakalpojums. Nu uzņēmums piedāvā arī speciālu konteineru papīra, plastmasas un metāla iepakojuma savākšanai. Šādu konteineru ieviešana ļaus samazināt mājsaimniecības ikmēneša izdevumus, samazinot radīto nešķiroto atkritumu daudzumu. Daļa privātmāju iedzīvotāju jau šķiro papīru un plastmasu, un paši nogādā to kādā no trim dalīto atkritumu savākšanas punktiem pilsētā, taču līdz ar jaunā pakalpojuma ieviešanu šķirot kļūs vēl ērtāk.

 

Šobrīd tiek slēgti līgumi ar klientiem, kuri vēlas izmantot šo iespēju un plānot šķiroto atkritumu konteineru izvešanas grafiku. Konteineri klientiem tiks piegādāti no 17. septembra.

 

Interese par šo pakalpojumu ir ievērojami lielāka nekā sākotnēji par stikla šķirošanas konteineriem, jo papīra un plastmasas iepakojums rada lielāko atkritumu apjomu sadzīves atkritumu konteinerā, tādējādi radot papildu izmaksas. Lai spētu nodrošināt pakalpojumu, uzņēmums iegādājies arī jaunu atkritumu savākšanas automašīnu.

 

Klienti, kurus pakalpojums ieinteresējis, aicināti vērsties  SIA “Jelgavas komunālie pakalpojumi”, lai vienotos par dzeltena 240 litru ietilpības konteinera izsniegšanu un izvešanas biežumu. Dzeltenajā konteinerā drīkst mest papīru, tostarp kartonu, makulatūru, PET dzērienu pudeles, auto logu tīrīšanas un citu sadzīves ķīmijas šķidrumu kanniņas, plastmasas plēvi, maisiņus, metāla konservu kārbas, vāciņus, alumīnija dzērienu bundžas un citus metāla atkritumus. Aizliegts izmest vienreizējās lietošanas traukus, krējuma, jogurta, margarīna un tamlīdzīgu ēdienu trauciņus, eļļas pudeles, čipsu pakas, putuplastu un tetrapakas. Konteinerā ievietotajiem atkritumiem jābūt tīriem, bez iepriekšējā pildījuma atliekām un pēc iespējas saplacinātiem.

 

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldība

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē