15.1 °C, 1 m/s, 84.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPrivāto pastkastīšu īpašnieki aicināti piedalīties radošā akcijā
Privāto pastkastīšu īpašnieki aicināti piedalīties radošā akcijā
19/03/2020

Gaidot rudenī plānoto mūzikas un mākslas festivālu “Bildes”, kas šogad svinēs 35 gadu jubileju, tā organizatori rīko akciju “Apglezno un nobildē arī tu savu pastkastīti”. Tās laikā privāto pastkastīšu īpašnieki kopā ar bērniem un citiem ģimenes locekļiem aicināti radoši izdaiļot savu privāto piemājas pastkastīti, padarot to krāsainu un īpašu, lai atjaunotā un personalizētā pastkastīte kļūtu par mājas vizītkarti un oriģinālu vides objektu.

Kā informē organizatori, akcijas mērķis ir radoši sakārtot un atjaunot Latvijas piemājas saimniecībās esošās novecojušās privātās pastkastītes, kā arī izveidot jaunas, tādējādi veicinot pārdomātu materiālu otrreizēju izmantošanu un iedzīvotāju radošuma izpausmes. Akcijā var piedalīties gan individuāli dalībnieki, gan kolektīvi, ar pašu izvēlētiem materiāliem un jebkādā tehnikā mākslinieciski noformējot pie mājas jau esošu novecojušu privāto pastkastīti vai izgatavojot jaunu no dabai draudzīgiem materiāliem. Pastkastītes noformējums var būt gan paliekošs, gan pieskaņots konkrētam notikumam, piemēram, īpašnieks savu pastkastīti var skaisti izrotāt par godu Lieldienām, Jāņiem, Pilsētas svētkiem, dzimšanas dienai vai kādam citam notikumam.

 

Lai piedalītos akcijā, izrotātās pastkastītes autoram vai tā pārstāvim ar īpašnieka piekrišanu pastkastīte jānofotografē un līdz 10. septembrim jānosūta pa e-pastu pastkastites@bildes.lv, vēstulē norādot darba autora vai autoru kolektīva vārdu, uzvārdu, pilnu pastkastītes atrašanās vietas adresi (mājas nosaukums vai iela un mājas numurs, pilsēta/ciems/pagasts, novads, pasta indekss), darba nosaukumu un īsu stāstu par realizēto ideju.

 

Paralēli radošais konkurss tiek rīkots arī skolēniem un klašu grupām, aicinot interesentus pieteikties skolēnu konkursā “Ja man būtu pastkastīte…”. Piesakot dalību pa e-pastu bildes@bildes.lv, dalībnieki saņems sagatavotos informatīvos materiālus par pasta un vēstuļu sūtīšanas vēsturi, kā arī uzskates materiālu ar festivāla “Bildes” mākslinieku radītajiem darbiem iedvesmai. Skolēni individuāli vai grupās aicināti iepazīties ar pasta un vēstuļu vēsturi, un izveidot savu radoši noformētās pastkastītes maketu no dažādām kastēm un iepakojumiem. Gatavā darba foto, norādot tā autora vai autoru vārdu un uzvārdu, klasi, darba nosaukumu un skolas nosaukumu, līdz 10. septembrim jānosūta pa e-pastu pastkastites@bildes.lv.

 

Aktīvākās izglītības iestādes, kā arī individuālie un kolektīvie pastkastīšu konkursa dalībnieki tiks sveikti un saņems “Bilžu biroja” sagādātās balvas. Konkursa nolikums pieejams ŠEIT. Turpat sadaļā “Iedvesmai” publicētas arī fotogrāfijas no aizvadītajā vasarā rīkotās mākslas nometnes, kurā savas pastkastītes jau apdarināja vairāki sabiedrībā zināmi cilvēki, tostarp mūziķi Varis Vētra un Lauris Valters un kamaniņu braucējs Mārtiņš Rubenis.

 

 

Foto: Dainis Ozols – “Bilžu biroja” arhīvs

 

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē