25.3 °C, 1.6 m/s, 82 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiProfesionālā pūtēju orķestra “Rīga” koncertcikla “EURO CONCERTO” Jelgavas kultūras namā
Profesionālā pūtēju orķestra “Rīga” koncertcikla “EURO CONCERTO” Jelgavas kultūras namā
18/10/2005

Koncertā piedalīsies franču saksofonists Žans Pjērs Baralioli, kurš Latvijā viesojas regulāri, piedaloties gan Saksofonu festivālā, gan kā solists, gan dažādu ansambļu sastāvos, kā tas notiks arī šoreiz, muzicējot kopā ar Rīgas Saksofonu kvartetu. Pasaulē viņu atpazīst kā mūziķi, solo virtuozu, kurš gatavs atskaņot visu, sākot no J. S. Baha līdz Dž. Koltreina kompozīcijām. Viņš ar neatslābstošu interesi ceļo, iepazīdams arvien jaunus mūsdienu mūzikas atklājumus. Pēdējos gados piedalījies vairākos jaunās mūzikas ieskaņojumos, regulāri spēlējot angļu komponista, Gevina Braiarsa kompozīcijas. Žans Pjērs Baralioli kopā ar orķestri “Rīga” koncertā atskaņos Astora Pjacollas skaņdarbu “Oblivion” un Kolombo kompozīciju “Indifferente”. Savukārt, kopā ar Rīgas Saksofonu kvartetu /Gints Pabērzs, Ainars Šablovskis, Artis Sīmanis, Renārs Lācis/ – Astora Pjacollas “Concerto De Nacar”.

Lietuviešu saksofonists Arvidas Kazlauskas ir maģistrants Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā asociētā profesora Arta Sīmaņa saksofona klasē. Guvis izcilus panākumus konkursos Lietuvā, Igaunijā, šogad iegūstot Grand Prix Starptautiskajā Jurjānu Andreja pūšamo instrumentu konkursā Rīgā. Kā solists muzicējis kopā ar Lietuvas un Latvijas Nacionālajiem simfoniskajiem orķestriem, bijis daudzu džeza festivālu dalībnieks. Koncertā Jelgavā Arvidas Kazlauskas kopā ar orķestri “Rīga” atskaņos Gregorija Kaļinkoviča skaņdarbu “Koncerta kapričo”
Profesionālais pūtēju orķestris “Rīga” sava diriģenta Jāņa Puriņa vadībā Jelgavā spēlēs pēc ilgāka pārtraukuma un uz šo satikšanos mūzikā ņems līdzi Leonarda Bernsteina dzirkstošo uvertīru “Kandids” un Alfrēda Rīda krāsaino latīņu fantāziju “El Camino Real”, kā arī Kvinsija Džonsa “Burvja dziesmas”.

Uz tikšanos koncertā!!!

Ivars Pirvics
JPPA „Kultūra”
Projektu vadītājs