14 °C, 0.5 m/s, 88.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiProjekts “Es zinu, Tu to vari!” rosinās jauniešus pievērsties veselīgam dzīvesveidam
Projekts “Es zinu, Tu to vari!” rosinās jauniešus pievērsties veselīgam dzīvesveidam
09/07/2014

Lai rastu jauniešiem iespēju pēdējos divus vasaras mēnešus pavadīt fiziski aktīvi un aizstāt atkarību raisošu vielu lietošanu ar veselīgu dzīvesveidu, 10.jūlijā pulksten 14.30 Grīziņkalnā, Jāņa Asara iela 24, Rīgā, atklās sociālo projektu “Es zinu, Tu to vari!”.

Lai rastu jauniešiem iespēju pēdējos divus vasaras mēnešus pavadīt fiziski aktīvi un aizstāt atkarību raisošu vielu lietošanu ar veselīgu dzīvesveidu, 10.jūlijā pulksten 14.30 Grīziņkalnā, Jāņa Asara iela 24, Rīgā, atklās sociālo projektu “Es zinu, Tu to vari!”.
 
Sociālo projektu atklās Ministru prezidente Laimdota Straujuma, līdz ar viņu atklāšanas preses konferencē piedalīsies Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs Renārs Putniņš, kampaņas idejas autors Raimonds Elbakjans (Ghetto Family), Latvijas ielu vingrošanas sporta biedrības valdes priekšsēdētājs Māris Slēziņš un portāla draugiem.lv runasvīrs Jānis Palkavnieks. Konferenci vadīs televīzijas ētera personība Renārs Zeltiņš.
 
Sociālais projekts „ Es zinu, Tu to vari!” tapis, sadarbojoties valsts un nevalstiskajām organizācijām, lai cīnītos ar pēdējā gada laikā jauniešu vidū izplatīto jauno psihoaktīvo vielu jeb tā saukto spice lietošanu. Pēc jaunu tiesisko regulējumu ieviešanas narkotisko vielu pieejamība un lietošana ir samazinājusies, tomēr ir jāturpina darbs pie jauniešu veselības veicināšanas un jārada jauniešiem iespējas lietderīgi un mērķtiecīgi pavadīt brīvo laiku, īpaši vasaras mēnešos.
 
Preses konferencē sabiedrība tiks iepazīstināta ar sociālā projekta “Es zinu, Tu to vari!” manifestu. Tā mērķis ir sabiedrībai atgādināt par izvēli, kas pastāv jebkuram, un ka tikai sabiedrība kopumā spēj cīnīties ar narkotisko vielu lietošanas samazināšanu. Jebkuram klātesošajam būs iespēja iepazīties ar manifestu un to parakstīt.
 
Lielākā daļa projekta „Es zinu, Tu to vari!” pasākumu būs veltīti jauniešiem,  atsevišķi pasākumi paredzēti arī ģimenēm kopā ar bērniem. Projekta mērķis ir iedvesmot jauniešus būt fiziski aktīviem un veidot izpratni, ka veselīgs un aktīvs dzīvesveids un atteikšanās no dažādu atkarības vielu lietošanas palīdz sasniegt nospraustos mērķus. Projekta ietvaros no jūlija līdz augustam notiks vairāk nekā 58 pasākumi visā Latvijā – ielu basketbola turnīri, ielu vingrošanas sacensības un citi ielu kultūras pasākumi, kā arī nometnes un ģimeņu sporta dienas.  Par visām projekta aktivitātēm var uzzināt portāla draugiem.lv lapā „Es zinu, Tu to vari!”. Aktivitātes veidotas tā, lai tās būtu vienkāršas un viegli pieejamas ikvienam interesentam.

Projektu organizē Ghetto Family sadarbībā ar Latvijas Pauerliftinga Federāciju, Latvijas ielu vingrošanas sporta biedrību, Latvijas Skautu un Gaidu centrālo organizāciju, Latvijas Mazpulkiem un Latvijas Tautas sporta asociāciju. Projektu atbalsta Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs.

Informācija sagatavota:
Projekta „Es zinu, Tu to vari!” ietvaros