-4.3 °C, 4.1 m/s, 85.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiProtesta brauciens nav saskaņots
Protesta brauciens nav saskaņots
16/04/2008

Attēla autors: Jānis Kupčs

Attēla autors: Jānis Kupčs

Jelgavas pašvaldība nav saskaņojusi protesta braucienu „Mēs pret bedrēm”, jo pasākuma organizatori nav ievērojuši LR likumā „Par sapulcēm, gājieniem un piketiem” noteiktās normas.

Jelgavas pašvaldībā rakstisku pieteikumu protesta braucienam pasākuma organizatori iesniedza 14.aprīlī. Tas neatbilst likumā noteiktajai normai, jo paredz par šāda pasākuma norisi informēt pašvaldību ne vēlāk kā 10 darba dienas pirms attiecīgā notikuma. Pašvaldība uzskata, ka publikācija laikrakstā nav likumā noteiktais pieteikums pašvaldībai.

Tomēr Jelgavas pašvaldības izpilddirektors Gunārs Kurlovičs uzsver, ka ielu seguma kvalitātes problēma ir aktuāla ne tikai Jelgavas pilsētā, bet arī visā valstī.
Viena no Jelgavas pašvaldības prioritātēm vienmēr ir bijusi pilsētas ielu seguma sakārtošana. 2008.gadā Jelgavā ielu renovācijai un uzturēšanai ir plānots izlietot vairāk kā deviņus miljonus latu. No tiem 5 654 395 lati ir paredzēti no pašvaldības budžeta, bet vairāk kā 1,7 miljoni latu tiks saņemti kā valsts mērķfinansējums, lai turpinātu Rīgas ielas rekonstrukciju posmā no Loka maģistrāles līdz pilsētas administratīvajai robežai. Pilsētā tiks rekonstruētas vairākas ielas, bet citu ielu seguma kvalitāte tiks labota finansējuma iespēju robežās. Tiks atsākti Tērvetes ielas teritorijas sakopšanas darbi un uzklāta asfalta virskārta, lai iela būtu pilnībā gatava nodošanai ekspluatācijā. Šogad notiks Brīvības bulvāra rekonstrukcija 1,5 km garumā, Lāčplēša ielas posma rekonstrukcija no Rīgas līdz Kronvalda ielai, notiek Ziediņu ceļa būvniecība un Ganību ielas rekonstrukcija no Atmodas ielas līdz 1.līnijai.
2008. gadā Jelgavas ielām plānots ielām uzbērt 9400 kubikmetrus grants un greiderēšanas gājiena kopīgais garums paredzēts 2500 kilometri. Šiem darbiem ieplānoti 335 400 lati, bet bedrīšu remontiem divu tūkstošu kvadrātmetru platībā – 429465 lati.

Informāciju sagatavoja
Līga Klismeta
Preses sekretāre
Tel. 63005558, 28821112