20 °C, 2.8 m/s, 60.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPuķu dobe atgādinās par pilsētas 755. jubileju
Puķu dobe atgādinās par pilsētas 755. jubileju
02/04/2020

Lai atgādinātu, ka Jelgava šogad svin 755 gadu jubileju, Driksas krastā, blakus Mītavas tiltam, šonedēļ sāka veidot jaunu puķu dobi skaitļa 755 formā. Tiesa, vairāk nekā 5000 leduspuķu tajā tiks stādītas tikai maijā, un šī dobe iedzīvotājus priecēs visas vasaras garumā.

Aizvadītajā nedēļā Driksas krastā tika demontēta puķu dobe Latvijas simtgades simbola formā, un šonedēļ tās vietā top Jelgavas jubilejas gadskaitlis 755. “Šobrīd dabā ir iezīmēta skaitļu kontūra un vienam piecniekam jau tiek veidots karkass. Plānots, ka viss karkass varētu būt gatavs nākamnedēļ, taču puķes tajā tiks stādītas tikai maijā, kad laukā kļūs krietni siltāks,” stāsta Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Pilsētsaimniecība” pilsētas zaļo zonu apsaimniekošanas speciāliste Ilze Gamorja, papildinot, ka jubilejas puķu dobē tiks iestādītas vairāk nekā 5000 sarkanu, rozā un baltu leduspuķu. Šīs puķes izvēlētas, jo tās ir izturīgākās.

 

Jāpiebilst, ka šāda puķu dobe Driksas krasa nogāzē tika veidota arī Jelgavas 750. jubilejas gadā un to vēlāk nomainīja Latvijas simtgades simbols.

 

Arī citviet pilsētas zaļajās zonās notiek pavasara sakopšanas darbi, un, tiklīdz laikapstākļi ļaus, dobēs un podos tiks stādītas pirmās krāsainās pavasara vēstneses – atraitnītes.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē