9.7 °C, 1.9 m/s, 89.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPusaudži caur teorētiskām un praktiskām aktivitātēm mācās par ugunsdrošību
Pusaudži caur teorētiskām un praktiskām aktivitātēm mācās par ugunsdrošību
14/08/2019

Lai veicinātu skolēnu izpratni par operatīvo dienestu darbu, šonedēļ Jelgavā notiek starptautiskā nometne bērniem “Mācies būt stiprs”. Nometnē piedalās 20 pusaudži no Latvijas un Lietuvas, vecumā no 12 līdz 14 gadiem, kuri caur teorētiskām un praktiskām aktivitātēm mācās par ugunsdrošību, apgūst pirmās palīdzības sniegšanu un izzina, kā droši atpūsties uz ūdens.

Nometnes aktivitātes, kas notiek Zemgales Olimpiskajā centrā, atpūtas un sporta kompleksā “Zemgale”, kā arī Pasta salas slidotavā, organizē hokeja klubs “Zemgale/LLU”, bet ar operatīvo dienestu darbu iepazīstina šo dienestu pārstāvji.

 

Viens no nometnes mērķiem ir ieinteresēt bērnus par darbu operatīvajā dienestā un motivēt viņus nākotnē izvēlēties kādu no nometnē iepazītajām profesijām. Līdztekus izzinošajām nodarbībām, katru dienu notiek arī vispārējās fiziskās sagatavotības aktivitātes un spēles dabā.

 

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki bērniem vadīja teorētisku un praktisku nodarbību par to, kā rīkoties ugunsgrēka gadījumā – pusaudži izspēlēja situāciju reālā vidē, iztēlojoties, ka viesnīcas numuriņā jūtami dūmi, un soli pa solim izrunāja un izpildīja ieteicamās darbības.

 

Jāpiebilst, ka piektdien nometnes dalībnieki dosies uz Rīgas ugunsdzēsēju depo, kur viņiem būs iespēja apskatīt un piemērīt ugunsdzēsēju glābēju ekipējumu un iepazīt ugunsdzēsības sportu.

 

Līdzīga nometne, kurā arī piedalīsies latviešu un lietuviešu bērni, septembra beigās notiks Šauļos.

 

Starptautiskā nometne “Mācies būt stiprs” notiek Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam projekta “Tehniskā bāzes un operatīvo dienestu speciālistu fiziskās kapacitātes uzlabošana Latvijas un Lietuvas pierobežas reģionā (“All for safety”)” gaitā.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavoja

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē