19.3 °C, 1.3 m/s, 72.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPutnu dienās aicina vērot putnus Svētes palienē
Putnu dienās aicina vērot putnus Svētes palienē
02/04/2019

Aprīlī Latvijā ik gadu notiek Putnu dienas, kas šogad norisināsies no 6. līdz 7.aprīlim ar vairāk nekā 30 bezmaksas pasākumiem visā Latvijā. Jelgavā un Jelgavas novadā iespēja sestdien, 6.aprīlī,  piedalīties velobraucienā un putnu vērošanā Svētes palienē ar pieredzējušu putnu pazinēju. Pasākumos aicināti piedalīties gan putnu pazinēji, gan arī tie, kam šie būs pirmie soļi putnu vērošanā.

“Putnu dienu 2019” ietvaros sestdien, 6.aprīlī, no pulksten 9 līdz pulksten 12 putnu vērotāji aicināti doties uz Svētes palieni, Jelgavas novada Līvbērzes pagastā, kur kopā ar pieredzējušu putnu pazinēju Mareku Kilupu varēs ieraudzīt un uzzināt, kādas putnu sugas šogad apmetušās applūstošajās pļavās.

Svētes paliene ir nozīmīga migrējošo ūdensputnu un bridējputnu barošanās vieta, tāpēc tā pavasarī ir izcila putnu vērošanas vieta, jo novērojami tūkstošiem putnu –  lieli zosu bari, pīles, gulbji, dzērves. Pavasara sezonā Svētes palienē novērojami arī daudzi Latvijā reti sastopami putni, tāpēc pasākuma dalībnieki aicināti ņemt līdzi binokļus un tālskatus, kā arī parūpēties par laika apstākļiem piemērotu apģērbu un apaviem. Putnu vērošanas dalībniekiem tikšanās no pulksten 9 pie sūkņu stacijas Svētes palienē vai pievienoties putnu vērotājiem vēlāk (līdz pulksten 12). Dalība pasākumā bez maksas.

Savukārt aktīvās atpūtas cienītāji sestdien, pulksten 10, aicināti doties veloekskursijā “Braucam vērot putnus Svētes palienē!” gides Zanes Gravas vadībā. Sākums ekskursijai pie Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa, Akadēmijas ielā 1. Maršruts plānots 25 kilometrus garš, tas vedīs gar Mīlestības aleju, Svētes tiltu, Grīvkrogu (bijušo stikla cepli) un Bērzes upes tiltu, nonākot Svētes palienē, lai vērotu putnus, un tālāk caur Vārpas ciemu dotos pilsētas centra virzienā. Brauciena noslēgums ap pulksten 13.30 pie Driksas tilta. Dalība veloekskursijā bez maksas.

Putnu dienas Latvijā notiek divas reizes gadā – pavasarī un rudenī un ir viens no lielākajiem pasākumiem, kas veltīts Latvijas putnu un dabas pasaulei. Putnu dienas organizē Latvijas Ornitoloģijas biedrība un Dabas aizsardzības pārvalde ar citiem sadarbības partneriem visā Latvijā. Pieteikšanās Putnu dienas pasākumiem Jelgavas novada Svētes palienē – Jelgavas reģionālajā tūrisma centrā pa tālruni 63005447 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv, bet par pasākumiem citviet Latvijā var uzzināt vietnē www.putnudienas.lv.

Foto: Mareks Kilups