18.1 °C, 3.3 m/s, 77.5 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaRadīta izglītojoša spēle jaunāko klašu skolēniem
Radīta izglītojoša spēle jaunāko klašu skolēniem
07/02/2021

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) izstrādājusi elektroniskā vidē pieejamu spēli 1.-6. klašu skolēniem “Kļūšu par profesionāli” jeb “ParProf.lv“. Tā ir izglītojoša spēle, kas izstrādāta, lai bērniem sniegtu iespēju izzināt profesiju pasaules dažādību un iepazīt sevi tajā.

“Bērnu priekšstati par profesijām bieži vien ir nepilnīgi un mītiem apvīti. Šo spēli radījām, lai interaktīvā veidā pirmo klašu audzēkņi varētu iepazīt profesijas un uzzināt par dažādām prasmēm, īpašībām, darba apstākļiem un instrumentiem, kas nepieciešami katrā amatā,” stāsta VIAA Informācijas un karjeras atbalsta departamenta direktore Valda Akmentiņa.

 

Spēle ir paredzēta jaunāko klašu bērniem, tāpēc tā ir spilgta, krāsaina un to papildina dažādi skaņu efekti. Tajā var satikties ar 37 dažādu profesiju pārstāvjiem viņu darba vidē: dialogos noskaidrot profesijā nepieciešamās prasmes, zināšanas un veicamos pienākumus, un ar aizraujošu mini spēļu palīdzību pierādīt savu veiklību un atjautību. Spēlējot var pārdomāt, vai spēlētājam pašam piemīt attiecīgajam profesionālim vajadzīgās īpašības.

 

“ParProf” ir izglītojoša spēle, kuru var spēlēt gan datorā, gan mobilajā tālrunī vai tīmekļa lietotnes formātā, saglabājot telefonā vai datorā bez nepieciešamības to lejuplādēt. Spēli var izmantot patstāvīgi vai kopā ar karjeras konsultantu, skolotāju vai vecākiem, pētot instrukcijas, atlasot profesijas un pārrunājot rezultātus. 

 

 

Foto un informācija: Valsts izglītības attīstības aģentūra