-4.4 °C, 0.9 m/s, 92.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiRadošā nodarbībā varēs apgūt Lieldienu rotājumu veidošanu
Radošā nodarbībā varēs apgūt Lieldienu rotājumu veidošanu
18/03/2012

Marta pēdējās divās sestdienās Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī notiks radošās nodarbības, kuras dalībnieki uzzinās vairāk par Lieldienu tradīcijām, kā arī veidos paši savus Lieldienu dekorus.
 
Lieldienas ir pavasara saulgrieži, ko svin par godu pavasara un saules atnākšanai, kuros ar rituālām darbībām mēģina palīdzēt zemes atmodai un jau laikus nodrošināt zemes auglību, un veicināt tās svētību. Lai radītu svētku noskaņu, jau laikus iespējams pagatavot dažādus Lieldienām raksturīgus rotājumus, ar ko izdekorēt mājokli.

Tradicionāli Lieldienu dekori ir krāsotas olas, pavasara ziedi un pūpoli, taču radošajās nodarbībās Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī iemācīs pagatavot neierastākus rotājumus – Lieldienu vainagu un rotājumus, kas pagatavoti īpašā – celu aušanas tehnikā (senatnē plaši izplatīts jostveida audumu darināšanas veids).
 
Radošās nodarbības Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī:
24.marts, plkst. 12:00, radošā nodarbība: Lieldienu vainaga veidošana.
31.marts, plkst. 11:00, radošā nodarbība: celu aušanas tehnikā darināti telpu rotājumi.
 
Dalības maksa nodarbībās: Ls 3,00; pirmsskolas vecuma bērniem Ls 1,00. Nodarbības vada pasniedzēja Zanda Kursīte. Sīkāka informācija un pieteikšanās pa tālruni 63005445.
  
 
Informāciju sagatavoja
Jelgavas reģionālais tūrisma centrs