26.1 °C, 5.1 m/s, 48.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiUzņēmējdarbībaRadošuma balvu saņem trīs Jelgavas ražotāji
Radošuma balvu saņem trīs Jelgavas ražotāji
11/12/2020

Noskaidroti Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra (ZRKAC) virtuālā “Svētku e-maisa” konkursa par radošuma balvu “Ideju spogulis 2020” uzvarētāji. Galvenā balva piešķirta trīs Jelgavas ražotājiem – Agitai Blūmai, kura ražo pelnu sieru, Madarai Boldiševicai-Tomsonei, kas piedāvā dažādus dabīgo ziedu un vieglā polimērmāla aksesuārus, un Jolantai Laukakmenei, kura šuj cepures un šalles, kā arī sejas maskas ar interesantiem izšuvumiem. Bet Jelgavas mājražotāja Sandra Krēgere saņēmusi radošuma balvas “Ideju spogulis” atzinību par zaļu domāšanu.

Dodot iespēju mājražotājiem, amatniekiem un mazajiem ražotājiem satikt savus klientus, ZRKAC šogad izveidoja virtuālo “Svētku e-maisu”, kurā līdz šim iesaistījušies jau vairāk nekā 100 ražotāju. Viņi piedāvā ap 900 dažādu produktu svētku un ikdienas galdam, veselībai, skaistumam, labsajūtai, kā arī apģērbu, aksesuārus un dažādas praktiskas lietas. Tie ražotāji, kas “Svētku e-maisā” iesaistījās līdz 4. decembrim, piedalījās konkursā par radošuma balvu “Ideju spogulis 2020”. Uzvarētājus noteica žūrijas komisija, kurā iekļauti gan ZRKAC speciālisti, gan uzņēmēji, gan LLU pārstāvji.

 

“Ideju spogulis” dažādās nominācijās piešķirts pieciem ražotājiem, tostarp trim no Jelgavas. A.Blūma saņēmusi balvu “Par idejas pieteikumu”, M.Boldiševica-Tomsone, kas savus produktus piedāvā ar zīmolu “Madeira Flowerland”, – “Par idejas izstrādi”, bet J.Laukakmene, kura strādā ar zīmolu “Jolanya”, – par “Dizaina risinājumu”.

 

Divas pārējās balvas dosies uz Jaunmārupi pie Māra Lapiņa (SIA “MārLapiņa”), kas ražo dažādus produktus no mārrutkiem, piemēram, mārrutku šokolādes trifeles, mārrutkus ar upenēm un sinepēm, – “Par radošu pieeju”, un uz Jelgavas novadu pie SIA “Zeltlejas” saimniekiem Eduarda Vilka un Elīnas Cēsnieces, kas piedāvā dažādus produktus no smiltsērkšķiem. Viņiem “Ideju spogulis” piešķirts par veiksmīgu idejas un dizaina risinājumu.

 

Žūrijas komisija piešķīrusi arī piecus Atzinības rakstus – “Svētku e-maisa” dalībniekiem no Baložiem, Rīgas, Krustpils, Siguldas, Usmas un arī jelgavniecei S.Krēgerei tas pasniegts par zaļu domāšanu. Jāpiebilst, ka S.Krēgere ar zīmolu “KreSan” ražo bišu vaska dekorus eglītēm, bišu vaska kausējamās figūriņas un bišu vaska smilšu granulas sveču veidošanai.

 

ZRKAC Uzņēmējdarbības atbalsta nodaļas vadītāja Līga Miķelsone norāda, ka radošuma balvas “Ideju spogulis” un atzinības to saņēmējiem tiks nogādātas personīgi līdz šā gada beigām.

 

“Svētku e-maiss” savu darbu turpina, un ikviens iedzīvotājs tajā var ieskatīties, lai atrastu dāvanas svētkiem no vietējiem ražotājiem. Virtuālais “Svētku e-maiss” ir pieejams ZRKAC mājaslapā www.zrkac.lv.

 

Jāpiebilst, ka joprojām – līdz pat 15. janvārim – turpinās uzņēmēju, mājražotāju un amatnieku, kuri vēlas piedāvāt savu preci jelgavniekiem “Svētku e-maisā”, pieteikšanās.

 

Lai pieteiktos, uzņēmēji aicināti aizpildīt anketu tiešsaistē ej.uz/svetku_piedavajums vai nosūtīt pa e-pastu liga.mikelsone@zrkac.jelgava.lv. Informācijā jāiekļauj produktu fotoattēli, produktu nosaukums, īss apraksts un ražotāja kontaktinformācija (tālrunis, e-pasts, “Facebook” konts, internetveikala adrese).

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē