17.6 °C, 2.3 m/s, 82.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiRāviņš aicina vienoties velobraucienā
Rāviņš aicina vienoties velobraucienā
11/08/2006

Tā kā pēdējā laikā pilsētā arvien vairāk cilvēku izvēlas pārvietoties tieši ar velosipēdu, pašvaldība meklē risinājumus vēl straujākas velokustības attīstībai pilsētas ielās. Kā uzsver Rāviņš: „Pēdējos gados velobraukšana cilvēku dzīvē ieņem aizvien nozīmīgāku lomu, kam pamatā ir ērtākas un ekonomiskākas pārvietošanās iespējas. Lai veicinātu velokustības attīstību, pašvaldība pēdējos gados ir realizējusi veloceliņu izveidi astoņu kilometru garumā, savukārt projektēšanas stadijā ir deviņu kilometru veloceliņu tīkla izbūve. Turklāt rekonstruējot pilsētas ielas, visur kur iespējams, tiek iekļauta arī veloceliņu izbūve.”

Ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu pašvaldība ir realizējusi bērniem paredzētu veloapmācību laukumu izbūvi pie 6. vidusskolas un 4. pamatskolas. Savukārt līdz septembrim plānots izveidot deviņas ērtas velonovietnes ar jumtiņu pie sabiedriskas nozīmes ēkām. „Ņemot vērā šīs velobraucējiem patīkamās ziņas, sagaidām, ka aizvien vairāk velosipēdus izmantos kā alternatīvu autotransportam. Samazinoties autotransporta kustībai, varēsim veicināt arī ekoloģiski tīrākas un patīkamākas apkārtējās vides veidošanos,” norāda Rāviņš.

Velobraucienu organizē sabiedriskā organizācijas „Jelgava 21. gadsimtā”. Organizācijā ir apvienojušies aktīvi pilsētas iedzīvotāji, kuri līdz šim piedalījušies gan Sabiedrības integrācijas centra rīkotajos pasākumos, gan daudzās citās nozīmīgās pilsētas sabiedriskajās aktivitātēs.

Informāciju sagatavoja Jelgavas pašvaldības
preses sekretārs Jānis Zemene