23.6 °C, 3 m/s, 76.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaRegates ilggadējie dalībnieki: “Šis pasākums saliedē un iezīmē vasaras noslēgumu”; vēl līdz 15. augustam norit pieteikšanās
Regates ilggadējie dalībnieki: “Šis pasākums saliedē un iezīmē vasaras noslēgumu”; vēl līdz 15. augustam norit pieteikšanās
07/08/2022

Daļa komandu jau ķērušās pie piena paku kuģu būvniecības, lai 27. augustā stātos uz starta Driksā, bet iestāde Kultūra vēl līdz 15. augustam gaida pieteikumus jubilejas piena paku laivu salidojumam. Uzrunātie ilggadējie dalībnieki atzīst, ka Jelgavā 20 gadus lolotā tradīcija – piena paku laivu regate – ir lielisks vasaras noslēguma pasākums, kurā izjūt jelgavnieku vienotību.

Darbu pie laivas būvniecības jau sākusi SIA “Autoskola” komanda, kas regatē piedalīsies ceturto gadu. Viņiem top laiva ar nosaukumu “Dzīves krustcelēs”. Komanda atklāj, ka būs gan auto, gan īsts krustojums. “Mums tas ir pamatīgs pasākums, jo laivas būvniecībai tiek veltīti vakari un brīvdienas mēneša garumā. Iesaistās visi 15 kolēģi, arī viņu otrās pusītes un bērni. Šis ir kolosāls kolektīva saliedēšanas un iepazīšanas pasākums. Un tā sajūta, kad jau esi uz plosta upē un regati vēro tik daudz jelgavnieku, tostarp mūsu bijušie kursanti, ir neaprakstāma. Man šķiet, ka tieši tad visvairāk var izjust jelgavnieku kopību. Šī ir fantastiska tradīcija, un patiesi ceru, ka regates jubilejas salidojums būs krāšņs,” saka autoskolas pārstāve Agita, aicinot tos kolektīvus, draugu kompānijas, kas vēl šaubās, pieņemt izaicinājumu un piedalīties regatē. “Viennozīmīgi – būs jautri un ko atcerēties!” tā Agita.

 

 

Par regates veterāniem var uzskatīt draugu kompāniju, kas startē ar nosaukumu “Zentas brīvdienas”. Interesanti, ka puiši pērn lēmuši – viss, mums pietiek, nākamgad vairs ne. “Izmetām pat visas iepriekšējos gados veidotās sagataves, krātās piena pakas. Bet, izdzirdot par regates jubilejas salidojumu, nospriedām – vai tiešām bez mums?! Lai gan viss jāsāk no jauna, mēs būsim!” saka komandas pārstāvis Kristaps, kurš regatē dažādos sastāvos piedalījies jau vismaz desmit reizes. Viņš atzīst, ka piena paku laivu regate ir feins vasaras noslēgums labā kompānijā. “Pats grūtākais vienmēr ir atrast ideju, kāda laiva izskatīsies. Pārējais ir tikai darīšana. Līdzko esi sapratis tehniku, kā pareizi būvēt laivu, lai tā negāžas un nešvunkājas, tad viss aiziet…” saka Kristaps, kurš piena paku laivu regatē 27. augustā piedalīsies kopā ar sešiem draugiem. Viņš sola, ka arī šajā reizē būs jautri gan viņiem, gan skatītājiem. Jāpiebilst, ka komanda “Zentas brīvdienas” regatē tradicionāli izceļas ar atraktivitāti, piesaistot skatītāju uzmanību un ovācijas.

Piena paku laivu regate 27. augustā notiks jau 20. reizi. Šogad atraktīvais pasākums Driksas ūdeņos noritēs jubilejas salidojuma tematikā. Pieteikties regatei līdz 15. augustam aicinātas draugu kompānijas, kolēģi, mākslinieciskie kolektīvi, ģimenes un citi interesenti.

 

Regates jubilejas gadā pieteikties dalībai īpaši aicināti ilggadējie dalībnieki un komandas, kas piedalījušās pirmajās piena paku laivu regatēs. Tāpat gaidīti jauni interesenti, kuri nebaidās uzdrīkstēties un pieņemt izaicinājumu uzbūvēt savu piena paku laivu un 27. augustā stāties uz starta Driksā.

 

Komandas jāpiesaka līdz 15. augustam, un ar regates nolikumu un pieteikuma anketu var iepazīties mājaslapā festivali.jelgava.lv.

 

Atbilstoši žūrijas vērtējumam tiks pasniegtas naudas balvas sešās nominācijās – jubilejas “Grand prix”, “Inovatīvākā laiva”, “Treknākais piena plosts”, “Labākais dizains”, “Pilnīgs sviests” un “Labākā komandas prezentācija”. Tāpat tiks noteikta arī regates ātrākā laiva – uz šo balvu varēs pretendēt arī citu nomināciju laureāti.

 

Piena paku laivu regate ir vienīgās šāda veida sacensības Eiropā, un tas vienmēr ir jautrs, ar negaidītiem pārsteigumiem, neierobežotu fantāzijas lidojumu un inženiertehniskajām prasmēm pārsteidzošs pasākums. No piena pakām būvētie peldlīdzekļi pirmajos gados sacentās Lielupes ūdeņos, bet kopš 2019. gada regate pārcēlusies uz Driksu. Kopumā asprātīgajā notikumā savas kuģošanas prasmes ir mēģinājuši pierādīt ap piecsimt peldošu objektu.

 

Jāpiebilst, ka līdztekus piena paku laivu regatei 27. augustā Hercoga Jēkaba laukumā un skvērā aiz kultūras nama jau tradicionāli norisināsies Vispārējie Latvijas Piena, maizes un medus svētki.

 

Informācija par personas datu apstrādi pieejama ŠEIT.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē