23.3 °C, 3.3 m/s, 83.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiReģionālajai reformai veltīta konference Jelgavā
Reģionālajai reformai veltīta konference Jelgavā
04/06/2019

7. jūnijā Latvijas Lauksaimniecības universitātē notiks reģionālajai reformai veltīta konference “Latvijas teritoriju attīstības izaicinājumi”, kuras iniciatori ir Latvijas Lielo pilsētu asociācija (LLPA) un Latvijas Pašvaldību savienība (LPS). Tā ir viena no septiņām vērienīgā cikla “Latvijas teritoriju attīstības izaicinājumi” konferencēm.

Jelgavā notiekošajā konferencē liela vērība tiks pievērsta zemes resursam kā teritoriju attīstības faktoram.

 

Konferencē piedalīsies LLPA prezidents Andris Rāviņš, LLPA izpilddirektors Viktors Valainis, Latvijas Lauksaimniecības universitātes rektore Irina Pilvere, pārstāvji no LPS, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un Zemkopības ministrijas.

 

Konferenču cikla mērķis ir rast atbildi uz jautājumu, vai VARAM piedāvājums administratīvi teritoriālajam modelim ir labākais risinājums Latvijas reģionu attīstībai un visas valsts ekonomiskās izaugsmes veicināšanai. Konferenču ietvaros tiks apspriestas iespējas sekmēt līdzsvarotu un ilgtspējīgu Latvijas reģionu attīstību.

 

LLPA uzskata, ka Latvijā ir nepieciešams rast efektīvus risinājumus, lai apturētu iedzīvotāju skaita samazināšanos valstī un izlīdzinātu reģionu nevienlīdzību, kā arī atpalicību no Eiropas Savienības vidējā attīstības līmeņa.

 

Konferenču cikla ietvaros no 20. maija līdz 17. jūnijam septiņās Latvijas pilsētās notiks konferences par Latvijas teritoriju attīstības izaicinājumiem, katrā reģionā detalizētāk apskatot vienu no prioritārajām jomām reģionu attīstības veicināšanai.

 

Tajās aicināti piedalīties pilsētu domes priekšsēdētāji, novadu domju priekšsēdētāji, augstskolu rektori, pārstāvji no Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras un  nozares ministrijām, vadošie nozaru eksperti un pašvaldību speciālisti, kā arī pašvaldību iedzīvotāji un citi interesenti.

 

Konferencē aicināts piedalīties ikviens interesents. Lūdzam pieteikties, sūtot e-pastu: egita.veinberga@dome.jelgava.lv.

 

Programma

Foto: publicitātes

 

Informācija sagatavota: LLPA