22.7 °C, 1 m/s, 71.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiRegulāra ēkas iekšējās apkures sistēmas papildināšana liecina par tās bojājumu
Regulāra ēkas iekšējās apkures sistēmas papildināšana liecina par tās bojājumu
09/04/2021

Ēku, kas izmanto centralizēto siltumapgādi, iekšējās apkures sistēmās tiek iepildīts speciāli sagatavots siltumnesējs jeb ūdens no pilsētas centralizētās siltumapgādes sistēmas.

Siltumnesēju Jelgavas pilsētas centralizētajai siltumapgādes sistēmai sagatavo biomasas koģenerācijas stacijas ūdens sagatavošanas ēkā, kur ūdens tiek attīrīts no kaļķa, dzelzs un citu daļiņu piemaisījumiem, kā arī tiek mīkstināts un deaerēts jeb atbrīvots no skābekļa. Šādi sagatavots ūdens ir saudzīgāks cauruļvadiem un mazina apkures sistēmu korozijas un aizaugšanas risku. Papildus tam siltumnesējs tiek iekrāsots ar videi un veselībai nekaitīgu pārtikas krāsvielu – Nātrija fluoresceīnu, kas piedod ūdenim zaļganu nokrāsu. Tas atvieglo siltumnesēja noplūžu konstatēšanu.

 

Vairumam ēku Jelgavā ir sava noslēgta, no pilsētas siltumtīkliem atdalīta iekšējā apkures sistēma, kurā cirkulē sagatavotais un līdz dzīvokļu īpašnieku izvēlētajai temperatūrai uzkarsētais siltumnesējs. Ja siltumnesēja daudzums sistēmā ir nepietiekams, var tikt traucēta apkure. Lai tā nenotiktu, siltumnesēja papildināšana notiek automātiski ēkas individuālajā siltumpunktā, kur izlietoto siltumnesēja daudzumu uzskaita atsevišķs sertificēts skaitītājs.

 

SIA “Fortum Jelgava” valdes priekšsēdētājs Gundars Pētersons skaidro: “Ja ēkas iekšējā apkures sistēma darbojas labi, siltumnesēja papildināšana nepieciešama vien pēc sistēmas atgaisošanas apkures sezonas sākumā vai arī pēc remontdarbiem, kad sistēma bijusi iztukšota. Tomēr ir gadījumi, kad siltumnesēja daudzums tiek papildināts regulāri. Tas liecina par noplūdi ēkas iekšējā apkures sistēmā, kas ir jānovērš, lai apkures sistēma darbotos droši un ēkas iemītnieki saņemtu siltumu un komfortu.”

 

Gadījumos, kad ēkām ir konstatēta paaugstināta un regulāra siltumnesēja papildināšana, “Fortum” par iztērēto siltumnesēju iekasē maksu. Saskaņā ar līgumu “Par siltumenerģijas piegādi un lietošanu”, maksa par siltumapgādes sistēmas uzpildīšanu un piepildīšanu ar siltumtīklu ūdeni ir 7,91 eiro par kubikmetru bez PVN. “Fortum” rēķinos par siltumenerģiju šis pakalpojums tiek parādīts kā “Iekšējās sistēmas uzpildīšana” un attiecas tikai uz tām mājām, kuru iekšējās apkures sistēmās siltumnesēja daudzums tiek regulāri papildināts.

 

Papildus informācija video materiālā ŠEIT.

 

 

Foto: pixabay.com

 

Informācija: SIA “Fortum”