19.9 °C, 1.9 m/s, 90.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSatiksmeReidā Jelgavā sešiem transportlīdzekļiem fiksētas laikapstākļiem neatbilstošas riepas
Reidā Jelgavā sešiem transportlīdzekļiem fiksētas laikapstākļiem neatbilstošas riepas
14/12/2020

No 1. decembra automašīnām ir jābūt aprīkotām ar ziemas riepām. Lai pievērstu pastiprinātu uzmanību tam, vai transportlīdzekļu ziemas riepām ir atbilstošs riepu protektoru dziļums, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes policisti sestdien, 12. decembrī, rīkoja profilaktiska rakstura reidu. Sešos gadījumos Jelgavas pilsētā konstatēta riepu protektoru neatbilstība, tostarp viens transportlīdzeklis ceļu satiksmē piedalījies vēl ar vasaras riepām. Visos gadījumos uzsākti administratīvā pārkāpuma procesi. Reida laikā konstatēti arī citi pārkāpumi.   

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa informē, ka aizvadītajā sestdienā Zemgales reģionā profilaktiska rakstura pārbaudes laikā galvenā uzmanība tika pievērsta tam, vai transportlīdzekļi ir aprīkoti ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos, jo īpaši pārbaudot protektoru dziļumu, kam ziemas riepām, kas uzstādītas vieglajiem automobiļiem, ir jābūt vismaz četri milimetri. Diemžēl likumsargi sešām automašīnām Jelgavā konstatēja riepu protektoru neatbilstību, tostarp viena automašīna ceļu satiksmē piedalījās ar vasaras riepām. Par noteikumu pārkāpumu uzsākti administratīvā pārkāpuma procesi, piemērojot naudas sodu. Nevienā gadījumā, par neatbilstošām ziemas riepām, nav liegta dalība ceļu satiksmē, anulējot tehniskās apskates uzlīmi un atņemot numura zīmes.

 

Valsts policija atgādina, ka ziemas periodā braukšana bez laika apstākļiem piemērotām riepām ir bīstama un saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu par braukšanu laikposmā no 1. decembra līdz 1. martam ar automobili vai autobusu, kura pilna masa nepārsniedz 3,5 tonnas un kurš nav aprīkots ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos, transportlīdzekļa vadītājam var tikt piemērots naudas sods sešu naudas soda vienību jeb 30 eiro apmērā.

 

Tāpat ceļu satiksmes kontroles laikā policisti uzsāka piecus administratīvā pārkāpuma procesus par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu Jelgavā.

 

Likumsargu uzmanību profilaktiska rakstura pārbaudes laikā izpelnījās arī gājēji un velosipēdisti. Par gājējiem noteikto pienākumu pārkāpšanu sestdien Jelgavā uzsākts viens administratīvā pārkāpuma process, bet velosipēdu vadītājiem noteiktās papildu prasības pārkāpa divi riteņbraucēji Jelgavas iecirkņa apkalpojamajā teritorijā.

 

Papildus jau minētajiem pārkāpumiem policisti konstatēja arī citus likumpārkāpumus – drošības jostu nelietošanu, velosipēdu vadīšanu alkohola reibuma stāvoklī un citus.

 

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde arī turpmāk aktīvi strādās, rīkojot profilaktiska rakstura pārbaudes, lai atklātu, pārtrauktu un novērstu ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē