18.1 °C, 3.3 m/s, 77.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiRēķinos turpmāk iekļaus maksu par elektrību ISP
Rēķinos turpmāk iekļaus maksu par elektrību ISP
20/01/2016

Janvārī izrakstītajos rēķinos par siltumenerģiju un sniegtajiem pakalpojumiem daudzdzīvokļu mājās iekļauta maksa par koplietošanas elektrību mājas individuālā siltumpunkta (ISP) darbības nodrošināšanai, informē SIA “Fortum Jelgava”.

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldības arhīvs

Janvārī izrakstītajos rēķinos par siltumenerģiju un sniegtajiem pakalpojumiem daudzdzīvokļu mājās iekļauta maksa par koplietošanas elektrību mājas individuālā siltumpunkta (ISP) darbības nodrošināšanai, informē SIA “Fortum Jelgava”.

Lai darbinātu ēkas ISP, kas nodrošina siltumenerģijas saņemšanu no siltuma ražotāja siltumtīkliem un tās nodošanu mājas iekšējai siltumapgādes sistēmai, siltumnesēja parametru kontroli, siltumenerģijas padeves regulēšanu uz apkures sistēmu un karstā ūdens apgādes sistēmu, ir nepieciešama elektroenerģija.

Elektroenerģijas patēriņš siltumpunkta darbības nodrošināšanai daudzdzīvokļu mājās ir atšķirīgs, jo ir tieši saistīts ar mājas iekšējo siltumapgādes un karstā ūdens apgādes sistēmu kvalitāti un darbību. Sakārtojot šīs sistēmas mājā, iedzīvotāji var tieši ietekmēt to, cik daudz elektroenerģijas patērēs viņu mājas ISP. Siltumpunktā patērētā elektroenerģija ir mājas koplietošanas elektroenerģija. Mājas ISP uzturēšanas, darbināšanas,  apkalpošanas un remonta izdevumi ir jāsedz visiem dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašniekiem un īrniekiem proporcionāli dzīvokļa platībai. Attiecīgi proporcionāli dzīvokļa platībai ir jāmaksā arī par siltumpunkta darbināšanai patērēto elektroenerģiju, jo šīs izmaksas nevienā pakalpojuma maksā nav iekļautas.

“Fortum” ikmēneša rēķinā no 2016.gada janvāra atsevišķā rindā tiks parādīts maksājums, ko klients maksā par koplietošanas elektroenerģiju (elektrību), kas patērēta mājas ISP darbības nodrošināšanai. Brīdī, kad namu pārvaldnieki pārņems šo elektrības uzskaiti no “Fortum”, tad klienti šo maksājumu veiks kopā ar mājas koplietošanas elektroenerģijas (elektrības) maksājumu, kā tas ir paredzēts noslēgtajā Siltumenerģijas piegādes un lietošanas līgumā.

Elektroenerģijas patēriņu vienam dzīvoklim izrakstītajā rēķinā, pamatojoties uz LR Civillikumā noteikto kārtību par kopīpašumu, aprēķina, sadalot kopējo mēnesī  ISP darbības nodrošināšanai patērēto elektroenerģiju uz dzīvokļa 1 m2.

Siltumpunkta darbības nodrošināšanai izlietotās elektroenerģijas uzskaite un parādīšana rēķinos būs ar mēneša nobīdi, jo “Fortum” rēķinu sagatavošanas periodā vēl netiek saņemti dati no elektroenerģijas tirgotāja.

Vairāk informācijas “Fortum” klientu apkalpošanas centrā.

 
Informācija sagatavota
SIA “Fortum Jelgava”