14.9 °C, 2.7 m/s, 85.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiRemontdarbu dēļ jārēķinās ar papildu laiku ceļā uz Rīgu un atpakaļ
Remontdarbu dēļ jārēķinās ar papildu laiku ceļā uz Rīgu un atpakaļ
05/05/2020

Šobrīd uz Jelgava šosejas (A8) posmā no tilta pār Misu līdz Jaunolainei notiek ceļa pārbūves darbi – satiksme abos virzienos tiek organizēta pa vienu brauktuvi, kā arī šajā posmā atļautais braukšanas ātrums ir līdz 70 kilometriem stundā. SIA “Jelgavas autobusu parks” (JAP) informē, ka remontdarbu laikā darbdienu rīta un vakara stundās pasažieriem jārēķinās ar autobusa kavēšanos. Ceļā uz Rīgu un Jelgavu autobuss pavada līdz pat 30 minūtēm ilgāk. 

No 28. aprīļa vakara uz Jelgavas šosejas minētajā posmā ir slēgta brauktuve virzienā no Jelgavas uz Rīgu, līdz ar to satiksme abos virzienos tiek organizēta pa otru brauktuvi – viena josla katrā virzienā.

 

“Lielākās problēmas novērojām pirmajās divās dienās, kopš tika mainīta satiksmes organizācija, un autovadītāji pielāgojās jaunajai situācijai. Ierasti mūsu autobuss uz Rīgu vai atpakaļ brauc 55 minūtes, bet pagājušajā trešdienā un ceturtdienā bija atsevišķi reisi, kas Rīgas autoostā ieradās pēc pusotras vai pat divām stundām. Šonedēļ jau situācija ir uzlabojusies. Pasažieriem gan jārēķinās, ka tiem reisiem, kas izbrauc pirms pulksten septiņiem līdz astoņiem no rīta un pēcpusdienā pēc pulksten 16, ceļā pavadītais laiks var būt ilgāks – līdz pat 30 minūtēm,” stāsta JAP valdes loceklis Gints Burks, norādot, ka pārējā dienas laikā autobusi praktiski iekļaujas grafikā, kavējas tikai atsevišķi reisi. “Šosejas remonta ietekmi uz mūsu darbu pilnīgāk varēsim izvērtēt tad, kad būs pagājusi viena pilna darba nedēļa,” tā G.Burks.  

 

Valsts akciju sabiedrība “Latvijas Valsts ceļi” informē, ka remontdarbi uz Jelgavas šosejas notiks līdz pat būvdarbu sezonas beigām.

 

Ceļa segas pārbūves darbi šajā Jelgavas šosejas posmā paredz esošā brauktuves seguma reciklēšanu un iestrādāšanu jaunajos ceļa pamatos, pievienojot saistvielu un papildu akmens šķembas. Šos pamatus pārklās ar trim kārtām asfalta. Pārbūvēs arī tiltu pār Misu un atjaunos sabiedriskā transporta pieturvietas.

 

Būvdarbus veic akciju sabiedrība “A.C.B.” par līgumcenu 10,16 miljoni eiro (ar PVN), ko finansē no valsts budžeta. Darbus plānots pabeigt nākamgad.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē