26.1 °C, 2.5 m/s, 58.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaRenovēta poliklīnikas ēka
Renovēta poliklīnikas ēka
21/06/2022

Noslēgumam tuvojas SIA “Jelgavas poliklīnika” ēkas Sudrabu Edžus ielā 10 energoefektivitātes paaugstināšana. Šodien, vasaras saulgriežos, pie renovētās ēkas svinīgi mastā pacelts Jelgavas karogs.

“Šī diena ir vēsturiska, jo beidzot mums ir izdevies īstenot četrus gadus loloto ideju par poliklīnikas ēkas renovāciju. Mēs – mediķi – ārstējam Jelgavas un arī Zemgales iedzīvotājus, un gribam to darīt skaistā un sakārtotā vidē. Beidzot mūsu ēka ir skaista. Kopumā poliklīnikas energoefektivitāte ir uzlabojusies par 63 procentiem un ceru, ka šo ietaupījumu mēs izjutīsim jau rudenī,” atzīst SIA “Jelgavas poliklīnika” valdes locekle Kintija Barloti, sakot paldies visiem iesaistītajiem, kuri palīdzēja projekta realizācijā.  

 

Ar nozīmīgo notikumu Jelgavas poliklīnikas kolektīvu sveica arī Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, norādot, ka jebkurā darba vietā ir svarīgi, lai darbinieks uz darbu nāk ar prieku un būtiska loma ir sakārtotai darba videi. “Liels paldies poliklīnikas vadītājai, kuras vadībā tika realizēts šis projekts. Jāatzīst, šis nebija viegls pārbaudījums, taču rezultāts ir labs,” tā domes priekšsēdētājs, poliklīnikai dāvinot Jelgavas pilsētas karogu, kas svinīgi arī pacelts jaunizbūvētajā mastā pie poliklīnikas ēkas.  

 

Jelgavas poliklīnikas ēka sastāv no diviem korpusiem – viens būvēts 1936. gadā, otrs 1976. gadā –, un līdz šim būtiski renovācijas darbi tiem nav veikti. Lai paaugstinātu energoefektivitāti, reizē samazinot siltumenerģijas patēriņu un izmaksas, kā arī uzlabotu strādājošo darba apstākļus, pagājušā gada novembrī tika uzsākti attiecīgi būvdarbi. Šobrīd tie tuvojas noslēgumam, un jūlijā visam jābūt pilnībā pabeigtam. “Vēl ir jānokrāso cokolstāva fasāde, jāpabeidz krāsot vienu vecā korpusa sienu un jāpaveic citi darbi. Jāatzīst, ka korpusi celti sen, līdz ar to būvdarbu procesā regulāri atklājās iepriekš neapzinātas problēmas. Kopā ar būvnieku tām meklējām labākos risinājumus, un tas prasīja papildu finansējumu. Šobrīd tuvojamies finišam, un ir liels gandarījums par paveikto. Pārmaiņas novērtē gan mūsu darbinieki, gan klienti, priecājoties, ka Jelgavā izdevies sakārtot vēl vienu ēku,” stāsta K.Barloti. Darbu gaitā nosiltināts jumts, ārsienas, pagraba griesti, nomainītas ēkas ieejas durvis, sakārtota ventilācijas un gaisa kondicionēšanas sistēma, kā arī nokrāsota fasāde. “Pārbūvējot jumtu, poliklīnikas jaunākā korpusa 5. stāvā atbrīvojām telpu, kurā iepriekš glabājās vecais inventārs, izremontējām, un tajā tiks izveidota atpūtas vieta mūsu personālam. Poliklīnikā atpūtas telpas darbiniekiem līdz šim nav bijis,” stāsta K.Barloti.

 

Jāpiebilst, ka jau šobrīd poliklīnikā notiek priekšdarbi nākamās attīstības ieceres īstenošanai – saules paneļu uzstādīšanai, lai ražotu elektrību iestādes vajadzībām.   

 

Poliklīnikas ēkas energoefektivitāte paaugstināta, piesaistot darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” specifiskā atbalsta mērķa “Atbilstoši pašvaldības integrētajām attīstības programmām sekmēt energoefektivitātes paaugstināšanu un atjaunojamo energoresursu izmantošanu pašvaldību ēkās” finansējumu un REACT-EU finansējumu pandēmijas krīzes seku mazināšanai.

 

Būvdarbus iepirkuma konkursa kārtībā veica SIA “Tools Vendor”. Projekta kopējās izmaksas ir 569 510,81 eiro, tostarp Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums ir 215 137 eiro.

 

Poliklīnikas darbības mērķis ir nodrošināt pieejamus un kvalitatīvus medicīnas pakalpojumus diagnosticēšanā, slimību ārstēšanā, rehabilitācijā, slimību novēršanā un profilaktisku pasākumu veikšanā. Pēdējos gados poliklīnika būtiski uzlabojusi un attīstījusi ārstniecības iestādes diagnostiskās iespējas un ambulatoros pakalpojumus. Jau drīzumā poliklīnikā plānots uzstādīt datortomogrāfu, kas saņemts dāvinājumā no SIA “Jelgavas pilsētas slimnīca”.

SIA “Jelgavas poliklīnika” ir ambulatorā ārstniecības iestāde, kas pakalpojumus iedzīvotājiem sniedz no 1993. gada. Savukārt ambulatorie pakalpojumi vēsturiskajā poliklīnikas ēkā tika sniegti jau kopš 1936. gada. Poliklīnikas kolektīvs vēlas apzināt iestādes vēsturi, tādēļ Jelgavas iedzīvotājus lūdz ieskatīties savos albumos un dalīties ar fotouzņēmumiem, kuros redzama poliklīnikas vēsturiskā ēka. Iespējams, ir arī interesantas atmiņas par ambulatorās aprūpes pirmsākumiem Jelgavā – arī ar tām lūgums dalīties vēsturiskās galerijas izveidei. Iedzīvotāji, kuri var palīdzēt, aicināti sazināties pa e-pastu jp@jp.lv, tālruni 63084501 vai vērsties poliklīnikas 411. kabinetā.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē