20.4 °C, 3.4 m/s, 89.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaRentgena aparāts un Pašvaldības policijas auto sasniedzis galamērķus Ukrainā; ziedojumu vākšana turpinās
Rentgena aparāts un Pašvaldības policijas auto sasniedzis galamērķus Ukrainā; ziedojumu vākšana turpinās
13/12/2022

Šonedēļ Černihivas slimnīcā Ukrainā nogādāts Jelgavas pilsētas slimnīcas dāvinātais rentgena aparāts, bet karavīriem karadarbības zonā Vinnicā nogādāta arī Jelgavas Pašvaldības policijas dāvinātā automašīna “Kia Sorento”. Jelgavnieki joprojām aicināti atbalstīt Ukrainas iedzīvotājus, ziedojot dažādas lietas.

Sabiedriskajā centrā Skolotāju ielā 8 var nogādāt guļammaisus, ziemas apģērbu, segas, elektriskos sildītājus, tējkannas un citas ļoti nepieciešamas lietas ziemas apstākļiem. Sabiedriskajā centrā ziedojumus ukraiņiem pieņem katru darbdienu no pulksten 8 līdz 20 un sestdienās no pulksten 9 līdz 17.

 

Lai turpinātu atbalstīt Ukrainu kara apstākļos, SIA “Jelgavas pilsētas slimnīca” Černihivas slimnīcai, kas tika sabombardēta Krievijas raķešu uzbrukumā, uzdāvināja rentgena aparātu, kas mūsu slimnīcā kalpojis gandrīz septiņus gadus. “Mēs zinām, cik slimnīcas ikdienas darbā neaizstājams ir rentgens. Lēmumu atbalstīja arī slimnīcas kapitāldaļu turētājs Jelgavas pašvaldība, un šonedēļ mūsu ziedojums kopā ar vēl citām mantām no Latvijas ir sasniedzis galamērķi,” stāsta Jelgavas slimnīcas valdes loceklis Kārlis Smilga, norādot, ka slimnīca saņēmusi pateicības vārdus no Černihivas slimnīcas: “Iekārtas ir novietotas slimnīcas 1. stāvā, un tagad gaidām ēkas restaurāciju, lai varam saņemto dāvinājumu izmantot darbā. Milzīgs paldies par palīdzību un atbalstu mums!” Jāpiebilst, ka pateicībā par rūpēm un sniegto palīdzību Jelgavas slimnīcu plāno apmeklēt un ar pilsētas vadību tikties Černihivas slimnīcas galvenā ārste. Jāpiebilst, ka šobrīd Jelgavas slimnīcā strādā divi ārsti no Ukrainas – pediatrs un neonatologs.

 

 

Galamērķi Ukrainā ir sasniegusi arī ukraiņu kultūras centram “Džerelo” dāvinātā Jelgavas Pašvaldības policijas automašīna “Kia Sorento”, kas nogādāta karavīriem karadarbības zonā Vinnicā.

 

 

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā Jelgavas sadraudzības pilsētai Ivanofrankivskai ar pašvaldības un jelgavnieku atbalstu nogādātas vairākas palīdzības kravas. Ukrainas draugi izveidojuši sarakstu ar lietām, kas iedzīvotājiem kara apstākļos ļoti nepieciešamas, lai pārdzīvotu ziemu. Jelgavnieki aicināti turpināt atbalstīt Ukrainas civiliedzīvotājus.

 

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē